Gmina Wasilków rozpoczęła budowę ścieżki rowerowej Białystok – Wasilków

Z przyjemnością informuję, że Gmina Wasilków rozpoczęła budowę I etapu ścieżki rowerowej od Białegostoku do mostu na rzece Supraśl. II etap czyli most, na którym będzie się znajdował ciąg pieszo-rowerowy będzie realizowany zgodnie z harmonogramem w roku 2019. Kosztorysowa wartość całego zadania to 6 750 000 zł, natomiast obecnie realizowany odcinek będzie kosztował Gminę 3 025 000 zł i potrwa do 10 sierpnia 2018 r.

Inwestycja ta jest realizowana ze środków unijnych jako budowa drogi rowerowej Białystok-Wasilków w ramach zadania:

"Poprawa jakości infrastruktury transportu publicznego w gminie Wasilków" – jako "Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF", na którą Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 3.292.043,46 zł.

Jednocześnie informuję, iż w ramach przebudowy ul. Białostockiej, ul. Grodzieńskiej oraz ul. Rabczyńskiego, również współfinasowanych w ramach otrzymanych środków UE oraz dotacji Skarbu Państwa są wykonywane ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe (w zależności od szerokości pasa drogowego), tak aby już wkrótce można było przejechać rowerem poprzez połączoną sieć ścieżek rowerowych z Białegostoku przez Wasilków do Sanktuarium Święta Woda i dalej łącznikiem przy drodze krajowej Nr 19, do nowo wybudowanej ścieżki rowerowej w kierunku Studzianek.

Choć zadanie nie będzie znacząco realizowane w obecnym pasie drogowym, to mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu, stąd również apel do kierowców o cierpliwość i zwrócenie szczególnej uwagi podczas trwających prac.

Podpisano: Mirosław Bielawski, Burmistrz Wasilkowa

wasilkow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments