Grypoodporni w Choroszczy

Gmina Choroszcz od 1 września 2017 r. wdraża Program Profilaktyczny „GRYPOODPORNI 65+”.
W ramach jego realizacji, mieszkańcy gminy Choroszcz w wieku 65 lat i więcej będą mogli – całkowicie bezpłatnie – zaszczepić się przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia zostaną dodatkowo poprzedzone badaniami w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do podania szczepionki, oraz edukacją na temat grypy i infekcji grypopodobnych.

Koszty szczepień przeciwko grypie w ramach Programu „Grypoodporni 65+” zostaną pokryte w całości przez Gminę Choroszcz, tak więc diagnozowane osoby nie ponoszą żadnych kosztów z tym związanych, a dodatkowo zdobędą wiedzę o ciężkiej chorobie zakaźnej, jaką jest grypa, zabezpieczą się przed nią przyjmując szczepionkę oraz uzyskają niezbędne informacje i porady dotyczące tego schorzenia. Szczepienia będą wykonywane od 1 września 2017 r. do wyczerpania szczepionek.

Do programu „Grypoodporni 65+” zostaną zakwalifikowani wszyscy mieszkańcy gminy Choroszcz, którzy najpóźniej w dniu szczepienia skończą 65 lat i wyrażą chęć uczestnictwa w programie, a ich stan zdrowia, ustalony po uprzednich badaniach kwalifikujących, pozwoli na podanie szczepionki.

Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek, o jej podaniu, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Przy czym, w związku z możliwością wystąpienia przeciwwskazań do zaszczepienia, każdorazowo
o ostatecznym podaniu szczepionki przeciw grypie będzie decydował lekarz.

Program Profilaktyczny „GRYPOODPORNI 65+” powstał przy współpracy Urzędu Miejskiego
w Choroszczy z Niepublicznym Zakładem Podstawowej Opieki Zdrowotnej MEDICUS s.c. Eliza Joanna Jurgiel, Anna Rogalewska oraz Przychodnią Lekarską LORANTHUS Krzysztof Jakubowski, których specjaliści przeprowadzą szczepienia wśród mieszkańców gminy Choroszcz.

Gmina Choroszcz realizuje Program zdrowotny na mocy ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r.
o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1793 ze zm.).

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments