Hiphopowcy w Zespole Szkół w Choroszczy

3 czerwca w Zespole Szkół w Choroszczy odbyło się spotkanie pod tytułem „Ku wolności” przygotowane przez zespół muzyczny „Wyrwani z Niewoli”. Była to nietypowa forma przekazu dla młodzieży treści związanych z nowoczesną ewangelizacją, ale także danie świadectwa wychodzenia na prostą po życiowych perypetiach. Zespół „Wyrwani z Niewoli” pochodzi z Białegostoku, a tworzą go: Piotr Zalewski – student psychologii, profilaktyk oraz Jacek Zajkowski – artysta hip-hopowy o pseudonimie „Heres”, profilaktyk. Koncert został zorganizowany w ramach realizacji gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień. Sfinansowany ze środów Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

Oglądając koncert w Zespole Szkół można było odnieść wrażenie, że wyszedł on poza sztywne ramy pogadanek, czy wykładów na temat uzależnień. Ta forma docierania do młodych ludzi, jak można było się przekonać, może zaowocować zmianą myślenia młodego człowieka do kwestii sięgania po środki uzależniające.
Koncert zespołu "Wyrwani z Niewoli" w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się już po raz drugi. Artyści na swoim profilu na Facebook'u napisali: "Pięknie jest wrócić do tego samego miejsca w tym samym roku z dalszą częścią." Jedną z osób, która zorganizowała to wydarzenie był wikariusz z choroszczańskiej parafii, ksiądz Marek Burnos.
Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński zapewnił nas, że Gmina Choroszcz stara się i będzie dalej dążyć do tego, aby jak największej liczbie osób pomóc w walce z uzależnieniami. Warto dodać, że w Choroszczy istnieje Punkt Konsultacyjny Uzależnień. Każdy potrzebujący może tam się zgłosić i uzyskać pomoc. W pomocy przy wystroju wnętrza pomagali podopieczni zakładu poprawczego w Białymstoku. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments