Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła!

11 stycznia 2018 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce odbył się konkurs recytatorski ph.Hu! Hu! Ha! Nasza zima nie jest zła – szukamy zimy w poezji. Skierowany był on do uczniów klas I-III szkół podstawowych z miasta i gminy Sokółka. Honorowy patronat nad konursem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Celem konkursu była popularyzacja wierszy wśród dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, promocja czytelnictwa oraz prezentacja zdolności artystycznych uczestników.

Do konkursu przystąpiło 53 uczniów z 8 szkół podstawowych.

Konkurs został rozstrzygnięty tego samego dnia przez komisję, która oceniała dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, dykcję i interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zgodnie z zasadami regulaminu komisja w składzie: Agnieszka Kozakiewicz, Dorota Biziuk i Marta Wojewódzka-Szoda, postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:

I miejsce – Aleksandra Stupak /SP Nr 1 w Sokółce/ ex aequo Gabriela Grasewicz /SP Nr 1 w Sokółce/

II miejsce – Emilia Szomko /SP Nr 3 w Sokółce/ ex aequo Mateusz Czajkowski / SP w Malawiczach Dolnych/ ex aequo Jagoda Wysocka /SP z OI w Janowszczyźnie/

III miejsce – Iga Krawiel /SP Nr 3 w Sokółce/ ex aequo Oliwia Wysocka /SP w Starej Rozedrance/ ex aequo Kacper Mielachowicz /SP w Malawiczach Dolnych/

​oraz wyróżnienie:

Oliwia Chorąży /SP w Starej Rozedrance/, Maja Czopur /SP w Boguszach/, Marlena Ochrymiuk /SP Nr 1 w Sokółce/, Zuzanna Chwiedź /SP w Geniuszach/, Amelia Normantowicz /SP Nr 3 w Sokółce/, Mateusz Wiechowicz /SP w Starej Kamionce/.

Ze względu na dużą ilość uczestników zarządzona została przerwa. W jej trakcie zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk zadbał o samopoczucie uczniów i wesołą atmosferę. Gimnastyka pod jego dyktando nie pozwoliła na zesztywnienie kości dzieciom i komisji.

Laureatom, wyróżnionym oraz uczestnikom nagrody i upominki wręczyły Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz dyrektor biblioteki Joanna Bienasz.

Dziękujemy dzieciom za trud i wysiłek jaki włożyły w przygotowanie się do konkursu, natomiast komisji konkursowej za zaciętą dyskusję przy ocenianiu młodych ludzi.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments