Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego, każdego roku, na całym świecie skauci obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu, dniu urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell skauci przesyłając życzenia myślą o sobie wzajemnie, dziękują za przyjaźń i wspólną służbę.

Harcerze Hufca ZHP Sokółka

W sobotę, 24 lutego 2018 r., harcerze z Hufca ZHP Sokółka im. hm. Witolda Biziuka spotkali się w sali „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury na hufcowym świeczkowisku z okazji Dnia Myśli Braterskiej, przygotowanym przez Radę Namiestnictwa Wędrowniczego „Brzask”. Spotkanie prowadziły: phm. Edyta Wilkiel komendant hufca oraz pwd. Justyna Samojło namiestnik wędrowniczy. Na spotkanie przybyło ok. 200 osób – zuchów, harcerzy, wędrowników, instruktorów z Sokółki, Nowego Dworu, Lipska, Dąbrowy Białostockiej, Korycina i Sidry, przedstawicieli władz hufca oraz przyjaciół harcerstwa. 

Na uroczystości obecni byli również znamienici goście reprezentujący władze województwa podlaskiego oraz władze Sokółki: Pan Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Pan Tomasz Fiłonowicz przedstawiciel Marszałka Województwa Podlaskiego, Pani Ewa Kulikowska Burmistrz Sokółki oraz Pan Adam Kowalczuk Zastępca Burmistrza Sokółki.

Był to szczególny dzień, w którym pomimo zgiełku codzienności harcerze mieli szansę poczuć wyjątkową, łączącą ich więź braterstwa, radość płynącą z bycia razem, zadowolenie z tego, że mogą wspólnie działać. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla najlepszych w „Konkursie na najlepiej napisany plan pracy jednostki” zorganizowanym przez komendę hufca oraz w III Hufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza” zorganizowanym przez 4 Nowodworską Drużynę Harcerskiej Służby Granicznej „Złote Lwy”. Dzień Myśli Braterskiej był również doskonałą okazją do podziękowania przybyłym gościom za wsparcie i pomoc, które okazują harcerzom z sokólskiego hufca. W dowód wdzięczności komendant hufca wraz z namiestnikiem wędrowniczym wręczyły gościom drobne upominki.

Podczas świeczkowiska każda z drużyn i gromad zuchowych zaprezentowała film o swojej jednostce. Zebrani obejrzeli 13 krótkich, ok. 5 minutowych filmów, w których zuchy i harcerze pokazali innym siebie, to co potrafią, czym się zajmują, jak spędzają czas na zbiórkach, jakie tereny odkrywają poprzez rajdy oraz jakiej służby się podejmują.  Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary. Był też słodki poczęstunek – prezent niespodzianka – od przybyłych gości. Uroczystość zakończyła się wspólnym zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.

Komenda Hufca ZHP Sokółka składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi i pracownikom Sokólskiego Ośrodka Kultury za pomoc w organizacji wydarzenia.

źródło: sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments