I etap konkursu Matematyka Stosowana Politechniki Białostockiej zakończony.

Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji konkursu „Matematyka stosowana”. Do finału, który odbędzie się w laboratoriach i pracowniach Politechniki Białostockiej zakwalifikowało się 86 uczniów z Białegostoku, Ełku, Supraśla, Ostrołęki, Warszawy, Jarocina, Myślenic. Finał konkursu zostanie rozegrany 6 i 7 marca 2024 r. Stawką jest indeks na studia!

 

Konkurs „Matematyka stosowana” już po raz 9. organizuje Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB. W rywalizacji, w której nagrodą jest indeks na dowolny kierunek studiów na Politechnice Białostockiej, mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych. W konkursie wykazują się oni swoją wiedzą matematyczną i umiejętnościami zastosowania jej w praktyce, m.in. w zadaniach statystycznych, przeprowadzeniu doświadczeń i pomiarów.

Do pierwszego etapu tegorocznej edycji przystąpiło 76 drużyn (z 89 zarejestrowanych). Po eliminacyjnym quizie online, do którego uczniowie przystępowali indywidualnie, na terenie swoich szkół, wiemy już, że o nagrodę – indeks na dowolny kierunek studiów na Politechnice Białostockiej – powalczy 43 dwuosobowych drużyn, złożonych z uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawodnicy pochodzą z Białegostoku, Ełku, Supraśla, Ostrołęki, Warszawy, Jarocina, Myślenic.

Podczas dwudniowego finału (6 i 7 marca 2024 r.) uczniowie odwiedzą kampus Politechniki Białostockiej. Tu w pracowniach i laboratoriach zlokalizowanych na poszczególnych wydziałach uczelni, pod okiem wykładowców, będą przeprowadzać różnego rodzaju doświadczenia i pomiary. Ich wyniki posłużą do działań matematycznych i obliczeń.

Laureaci konkursu „Matematyka stosowana” uzyskają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnym kierunku Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw pod warunkiem, że w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji w roku zdania egzaminu maturalnego:

zapiszą się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów,

złożą komplet dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z oryginałem dokumentu wydanego przez Organizatora Konkursu poświadczającego uzyskanie statusu Laureata,

zdadzą dodatkowy egzamin (z rysunku), gdy jest wymagany.

Dodatkowe informacje:

Wyniki I etapu konkursu „Matematyka stosowana 2024” (drużynom nadano numery)

signum.pb.edu.pl/konkurs

www.facebook.com/CentrumSignum 

Relacja z finał konkursu „Matematyka Stosowana” w 2023 r.

fot. Dariusz Piekut

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments