igrzyska_aerobik_wasilkowKalendarz imprez sportowych w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie jest bardzo bogaty. I nie ma co się dziwić. W końcu to właśnie w tej wasilkowskiej podstawówce już od wielu lat odbywają się Igrzyska Województwa Podlaskiego w Aerobiku. W tym roku zawody odbyły się 8 kwietnia. Młodzież reprezentowała kilka szkół z naszego regionu. – Wszyscy biorący udział w tych mistrzostwach przygotowują się do nich cały rok. – powiedział Marek Sadowski, wiceprezes z PW SZS.

Przed rozpoczęciem Igrzysk zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa, która pojawia się na wszystkich ważnych wydarzeniach w Wasilkowie.

Igrzyska w Aerobiku polegały na zaprezentowaniu jednej techniki w wyznaczonym czasie. Jak zawsze liczyło się nie tylko samo wykonanie akrobacji, ale także dobór muzyki, czy strojów. Udział w zawodach wzięły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie, ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Augiustowie, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku, II miejsce – Szkoła Podstawowa z Kleosina, podium zamknęli gospodarze ze Szkoły Podstawowej z Wasilkowa. Miejsce IV przypadło Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie, V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 z Wysokiego Mazowieckiego, natomiast miejsce VI zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.

Igrzyska Województwa Podlaskiego w Aerobiku na stałe wpisały się w kalendarz sportowych imprez w Wasilkowie. Kolejne na pewno już za rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments