Instalacja Kultury: warsztaty „Wkoło kultury” w Łyskach

Już w najbliższy piątek, 6 października 2017 roku w świetlicy OSP w Łyskach rozpoczną się spotkania „Wkoło kultury” dla pań z Koła Gospodyń Domowych „Kumoszki” oraz z Choroszczy. Będą dotyczyły wiedzy o teatrze, a uczestniczki otrzymają szansę doświadczenia tego, czym jest ta dziedzina sztuki z każdej jej strony: odbiorcy, znawcy i twórcy!

Spotkania będą się odbywały w świetlicy w Łyskach. Podczas wykładów uczestniczki poszerzą wiedzę na temat teatru. Będą  mogły przybliżyć zagadnienia z jego historii, poznać stronę techniczną, czyli od tworzenia scenariusza, do realizacji widowiska scenicznego. Ważnym elementem będzie wyjazd do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na sztukę teatralną. Cykl spotkań zostanie zwieńczony etiudą teatralną, by uczestniczki mogły na własnej skórze odczuć jak to jest być aktorem.

Warsztaty skierowane są do pań z Koła Gospodyń Domowych „Kumoszki”. Dzięki Urszuli Grabowskiej, która zgłosiła inicjatywę w ramach działania Instalacja Kultury zostanie ona zrealizowana w październiku tego roku. Występ będzie można obejrzeć na spotkaniu zamykającym działanie Instalacja Kultury – 27 października 2017 roku o godz. 18:00 w auli M-GCKiS.

Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 Narodowego Centrum Kultury.

źródło: M-GCKiS w Choroszczy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments