Inwestycja na Targowisku Miejskim

Ponad 150 nowych miejsc pracy przybędzie w Białymstoku po rozbudowie Targowiska Miejskiego przy ul. Kawaleryjskiej. Największy obszar handlowy w województwie zostanie powiększony o nowoczesne hale targowe, których budowa rozpocznie się jesienią 2018 roku. 16 stycznia 2018 r. został ogłoszony konkurs architektoniczny na koncepcję nowych obiektów.

Targowisko Miejskie przy ul. Kawaleryjskiej to największy tego typu obszar handlowy w Białymstoku i województwie. Swoją działalność prowadzi tu ok. 1000 lokalnych przedsiębiorców. W imieniu Miasta obiektem zarządza spółka miejska PUHP LECH.

W najbliższych latach targowisko zacznie zmieniać swój dotychczasowy charakter. Oprócz istniejących punktów handlowych powstaną nowoczesne hale targowe – każda o powierzchni handlowej do 2 tysięcy metrów kw.

– Inwestujemy w rozwój naszej lokalnej przedsiębiorczości. Nowe hale to lepsze warunki pracy kupców i obsługi klientów. Kompleks stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających – podkreśla Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Spółka LECH ogłasza właśnie konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji, która ma odpowiedzieć na pytanie jak podnieść atrakcyjność targowiska. Planiści mają do dyspozycji obszar we wschodniej części targowiska sąsiadującej ze Stadionem Miejskim. Mogą tu powstać dwie hale o powierzchni do 2 tysięcy metrów. kw. W środku znajdą się wydzielone punkty handlowe, z możliwością łączenia modułów w celu stworzenia większych lokali. W każdej hali może znaleźć sie ok. 80 wydzielonych boksów.

W halach będzie mógł być prowadzony handel o szerokim asortymencie: odzież, artykuły gospodarcze, itp. Dodatkowo przewidywana jest możliwość funkcjonowania lokali spożywczych i małej gastronomii.

Możliwe jest też zaprojektowanie części zadaszonej, gdzie będą mogły być sprzedawane spożywcze produkty regionalne.

Architekci mają też przygotować koncepcję zagospodarowania terenów wokół hal: ciągi piesze, zieleń i ławki. Ma też znaleźć się tam miejsce rekreacyjne.

Po rozstrzygnięciu konkursu architektonicznego w drugiej połowie kwietnia 2018 roku, rozpoczęcie budowy możliwe będzie pod koniec 2018 r. lub na początku 2019 r. Otwarcie obiektów planowane jest w 2020 r.

Rozbudowa Targowiska Miejskiego będzie finansowana przez spółkę LECH. Wstępne koszty szacowane są na kwotę ok. 12 mln zł.

bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments