Inwestycje w DPS w Jałówce

Jeszcze w tym roku w Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce prowadzone będą zabiegi hydroterapii. Umożliwi je montaż specjalnej wanny w zespole łazienek na I piętrze Domu, z kolei na parterze powstanie kompleks sanitarny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 24.08.2020 r. umowę w tej sprawie z Jakubem Łozowskim z firmy Hydratec podpisali starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i p.o dyrektora DPS w Jałówce Jarosław Polecki. Prace będą kosztować ponad 311,5 tys. zł.

Druga umowa w ramach, zawarta korespondencyjnie z firmą Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa Paweł Rafalik zakłada wymianę istniejącej windy na nowy dźwig osobowy o napędzie elektrycznym, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (z wykorzystaniem istniejącego szybu windowego). Wartość prac to blisko  169 tys. zł.

Zadanie pn. „Przebudowa Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce uzyskało 50% wsparcia finansowego z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. 50 % przekaże na inwestycje Powiat Białostocki.

Łączna kwota wynikająca z wybranych ofert, złożonych w przetargu to 480 492,00 zł. Czas zakończenia prac to 30.11.2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments