IV Festiwal Kultury Tatarskiej w Białostockim Muzeum Wsi ( VIDEO )

Bez wątpienia była to jedna z najokazalszych imprez propagujących kulturę tatarską w naszym regionie, bowiem miniony weekend 23 i 24 lipca należał do nich. Jednej z najmniejszych grup etnicznych na Podlasiu – Tatarów. IV Festiwal Kultury Tatarów odbył się w Białostockim Muzeum Wsi.

Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszyły  Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, w których wzięli udział zawodnicy m.in z: Turcji, Szwecji, Szwajcarii, Anglii oraz Polski.
Miłośników koni oraz sztuki wojennej czekała wyjątkowa atrakcja. Rekonstruktorzy ze Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich zaprezentowali pokaz szermierki na koniach. Zebrani mogli zobaczyć inscenizację walk Wojska Polskiego z kozakami i czerwonoarmistami w historycznych mundurach. Ponadto zarówno w sobotę jak i niedzielę na scenie festiwalu wystąpiły tatarskie zespoły – Zespół Buńczuk oraz Buńczuk – Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy. Swoim głosem hipnotyzowała również Karolina Cicha, ze swoim mini recitalem. 


Przez cały czas trwania festiwalu można było wziąć udział w warsztatach kuchni tatarskiej, czy chociażby strzelania z łuku w stylu wschodnim i wiele innych. Zadowolenia z udanej organizacji festiwalu nie ukrywał Kierownik Białostockiego Muzeum Wsi doktor Artur Gaweł.

Więcej o Festiwalu Kultury Tatarskiej będą mogli zobaczyć Państwo w naszej relacji filmowej, która będzie do zobaczenia już jutro w nowej emisji programowej Twojej Telewizji Regionalnej. Zapraszamy do oglądania TTR!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments