Jak ma przebiegać S19 i obwodnica Sokółki ( WIZUALIZACJE VIDEO )

20 grudnia 2016 roku w sali Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie informacyjne na temat budowy drogi ekspresowej S19, którego współorganizatorem była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i Firmą AECOM Polska Sp. z o.o.

Na spotkaniu omówiono planowany przebieg odcinka S19: Kuźnica – Sokółka – Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo – Choroszcz – Ploski – Chelebczyn:

Część 1 – odcinek Kuźnica (granica państwa) – Sokółka, długości ok. 12,5km

Część 2 – odcinek Sokółka – Korycin z obwodnicą Sokółki o długości ok. 33, 7 km

Wykonawcą Studium – Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego (STEŚ) jest AECOM Polska   Sp. z o.o., która opracowała  trzy warianty przebiegu drogi ekspresowej S-19 Części 1 i cztery warianty przebiegu drogi ekspresowej S-19 Części 2. Inwestycja zlokalizowanej  jest  na terenie województwa podlaskiego, w powiecie sokólskim (w gminie Sokółka, Sidra, Dąbrowa Białostocka, Suchowola,  Korycin, Janów), jak również w powiecie monieckim (w gminie Mońki, Jasionówka).

 

STEŚ jest opracowaniem, które umożliwi uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na jeden najbardziej optymalny wariant, co w dalszym etapie pozwoli na otrzymanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jako inwestor planuje otrzymać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach w I kw. 2018 roku. Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to 2022 rok.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, za zgodą GDDKiA i Wykonawcy opracowania, udostępnia materiały dotyczące budowy drogi ekspresowej S19, wraz z formularzem na uwagi i wnioski.

Wnioski można składać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sokółce, Plac Kościuszki 1 (pok. 207 lub 311) do 13 stycznia 2017 roku.

DO POBRANIA:
Formularz uwag i wniosków
Plan orientacyjny projektowanej droga ekspresowej S19 – część 1 – Kuźnica – Sokółka
Plan orientacyjny projektowanej droga ekspresowej S19 – część 2 – Sokółka – Korycin (wraz z obwodnicą Sokółki)
Plan sytuacyjny S19 Kuźnica – Sokółka – Wariant 1A
Plan sytuacyjny S19 Kuźnica – Sokółka – Wariant 2.1B
Plan sytuacyjny S19 Sokółka – Korycin – Wariant 1B
Plan sytuacyjny S19 Sokółka – Korycin – Wariant 1C
Plan sytuacyjny S19 Sokółka – Korycin – Wariant 3
Plan sytuacyjny S19 Sokółka – Korycin – Wariant 3A

Film 1 – Studium S19 Kuźnica – Sokółka wariant 1

Film 2 – Studium S19 Sokółka – granica gminy

Film 3 – Studium S19 Kuźnica – Sokółka wariant 2

źródło: sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments