Jak wasilkowianie świętowali Dzień Seniora

29 października Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Klub Seniora w Wasilkowie przygotowali wyjątkowy Dzień Seniora adresowany do mieszkańców naszej gminu powyżej 60-tego roku życia.

Otwarcia Dnia Seniora dokonała Prezes Klubu Pani Krystyna Sakowicz oraz Burmistrz Wasilkowa Pan Mirosław Bielawski wyrażając radość z powodu tak licznego przybycia na uroczystość i składając zebranym najlepsze życzenia. Burmistrz Wasilkowa podkreślił ważną rolę osób starszych w życiu społecznym oraz wyraził chęć na stworzenie przy Urzędzie Miejskim w Wasilkowie Rady Seniorów – organu o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, który wspierałby Radę Gminy w realizacji polityki senioralnej oraz służyłby pomocą w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Cześć artystyczną wydarzenia uświetniły zespoły na co dzień pracujące przy Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie: „Wasilkowskie Ukulele" pod kierunkiem Pana Lecha Mazurka i „Wasilkowianki" wraz z instruktorką Panią Moniką Szymulewską. Gościnnie wystąpił Kwartet Akordeonowy z Białegostoku. O dalsze atrakcje w postaci zabawy tanecznej i wspólnego biesiadowania zatroszczył się Pan Janusz Chomutowski.

Wydarzenie wpisało się w kalendarz uroczystości adresowane do osób starszych w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora oraz 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora.

źródło: moakwasilkow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments