Jazz na BOK-u: Eljazz Trio & Karen Edwards

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z cyklu Jazz na BOK-u!

Eljazz Trio & Karen Edwards

4 listopada 2018, godz. 18.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance.
Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in. Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem!

Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie, pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.
Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy ‚show’ w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.

Koncerty Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity show. W Białymstoku wokalistka wystąpi w towarzystwie solistów z Eljazz Trio.

Skład zespołu:
Karen Edwards – śpiew, piano
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Adam Wendt – saksofon
Józef Eliasz – perkusja

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments