Jubileusz kapłaństwa w choroszczańskiej parafii – NA ŻYWO

 

19 czerwca w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika w Choroszczy odbędzie się uroczyste świętowanie Jubileuszy Kapłańskich w parafii choroszczańskiej. Uroczysta msza święta koncelebrowana odbędzie się o godzinie 12:15.

 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej parafii: "Papież Franciszek podczas audiencji wezwał wiernych do modlitwy w intencji kapłanów, by byli zawsze obrazem Serca Jezusowego pełnego miłosiernej miłości. Wychodząc naprzeciw sugestiom Ojca Świętego w niedzielę będziemy modlić się za kapłanów i świętować rocznice święceń naszych duszpasterzy. Przyjedzie do nas znany dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski i na wszystkich Mszach świętych będzie głosił o wielkim darze jakim jest kapłaństwo. Uczestnicy Eucharystii otrzymają pamiątkowe obrazki z wyszczególnionymi rocznicami święceń." Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla tutejszej parafii, bowiem połączone w Roku Miłosierdzia z 30-leciem posługi kapłańskiej Ks. Proboszcza Leszka Struka, 20-lecia kapłaństwa Ks. Andrzeja Łukucia, 12-lecia kapłaństwa Ks. Sebastiana Suma, dwóch lat kapłaństwa Ks. Marka Burnosa oraz w roku przyjęcia święceń diakonatu Dk. Roberta Matysa. Msza święta niedzielna o godzinie 12:15 będzie koncelebrowana z udziałem wszystkich kapłanów z Choroszczy, asystować będzie niedawno wyświęcony diakon Robert Matys z Żółtek. Msza święta będzie transmitowana NA ŻYWO przez Twoją Telewizję Regionalną.

Następnie na błoniach Jana Pawła II rozpocznie się świętowanie, na które zaproszeni są wszyscy uczestnicy Mszy świętej jubileuszowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments