Już w najbliższą sobotę koncert Bodo Cafe!

W sobotę 21 maja o 20:00 spektakl muzyczny retro pełen międzywojennych szlagierów filmowych Eugeniusza Bodo zagości w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Będzie to niezapomniane widowisko łączące najpiękniejsze i najsłynniejsze szlagiery przedwojennego kina z klimatem modnych kawiarenek, barwnym życiem wyższych sfer oraz losami Eugeniusza Bodo – wszechstronnie utalentowanego aktora o ujmującym sposobie bycia.

Bodo Café słowami Danuty Rajchel – reżyserki i autorki scenariusza:

Moim celem było stworzenie barwnego i rozśpiewanego widowiska. W zasadzie można go nazwać teatralizowanym koncertem, gdyż punktem wyjścia dla scenariusza był wyselekcjonowany zestaw piosenek, wykonywanych w okresie międzywojennym przez Eugeniusza Bodo, a także aktorów partnerujących mu w filmach i kabaretach.

Utwory-perełki cudownie zaaranżowane na zespół wokalno-instrumentalny przez Krzysztofa Kołodzieja, ożywiłam na wzór operetki krótkimi dialogami, ruchem scenicznym, kostiumami “z epoki” oraz elementami scenografii.

Głównym zadaniem, które postawiłam przed śpiewakami-aktorami było przygotowanie piosenek wykraczające poza precyzyjne ich odśpiewanie. Poprzez interpretację powierzyłam im rolę dramaturgiczną. Zaangażowanie widza, podążającego za emocjami, dopełnia widowisko, a jeśli po jego zakończeniu widz nuci zasłyszane melodie, znaczy że osiągnęliśmy artystyczny cel.

 

Dziesięcioosobowy zespół artystów Bodo Café to doskonale współpracujący, żywy organizm. Pomysł zrodził się z doświadczeń artystycznych Danuty Rajchel – mezzosopranistki, pedagoga śpiewu, animatorki życia kulturalnego i entuzjastki muzyki retro. Z wielkim muzycznym wyczuciem rozwijał go Krzysztof Kołodziej, który współtworzył aranżacje, a także przygotował zespół do występów.

Szczególne wyzwanie stało przed śpiewakami, którzy na scenie muszą się wykazać nie tylko doskonałą intonacją i perfekcją techniczną, ale także zdolnościami aktorskimi, a nawet tanecznymi. Trzon instrumentalny stanowi zespół TangoStan Quintet, znany a z niezwykle udanych interpretacji muzyki tangowej Astora Piazzolli. Brzmienie zespołu wzbogaciło się o instrumenty perkusyjne i fortepian jazzujący w wykonaniu Anity Sułkowskiej, której zawdzięczmy również niezwykle świeże aranże kilku dobrze znanych szlagierów.

scenariusz i reż.: Danuta Rajchel, kier. muz.: Krzysztof Kołodziej

 

Wykonawcy:

Danuta Rajchel – mezzosopran, solistka Gliwickiego Teatru Muzycznego, pedagog

Dawid Biwo – bas-baryton, solista Opery Kameralnej w Warszawie i Opery Krakowskiej

Katarzyna Konieczna – sopran, solistka Łódzkiego Teatru Piosenki

Kamil Franczak – tenor, solista Teatru Rozrywki w Chorzowie

Agnieszka Dancewicz – skrzypce

Karol Grzeszczuk – akordeon

Justyna Służalec – fortepian

Krzysztof Kołodziej – gitara

Piotr Kucharz – kontrabas

Anita Sułkowska – fortepian, kastaniety, cajon

Członkami zespołu są również śpiewacy: Katarzyna Szostak i Michał Arendarczyk.

aranże: Krzysztof Kołodziej, Anita Sułkowska, TangoStan Quintet


źródło: M-GCKiS w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments