Kalendarz kulturalny 2018

Miasto Białystok przygotowało kalendarz „Białystok wielu kultur” z harmonogramem przedsięwzięć kulturalnych na 2018 rok. Publikacja trafi m.in. do instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz białostoczan – laureatów miejskiego konkursu na Facebooku.

Kalendarz „Białystok wielu kultur” wydawany jest od 2004 roku. W pierwszych latach był on wyłącznie zestawieniem imprez kulturalnych odbywających się w naszym mieście. Od 2014 roku jest typowym kalendarzem w formie książkowej zawierającym – oprócz harmonogramu przedsięwzięć – zdjęcia ilustrujące realizowane wydarzenia oraz wykaz instytucji kulturalnych.

– Publikacja przygotowana na ten rok pokazuje, że zależy nam na tym, aby imprezy kulturalne budowały naszą tożsamość i przypominały o przeszłości Białegostoku, jego wielokulturowości i wielowyznaniowości – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Wśród najważniejszych projektów w dziedzinie kultury na 2018 rok są projekty cykliczne i te, które realizują organizacje pozarządowe przy wsparciu finansowym Miasta.

W kalendarzu 2018 roku znalazły się przedsięwzięcia upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (m.in.: koncerty, wykłady, spektakle, wydawnictwa). Nie zabraknie też dużych wydarzeń plenerowych, organizowanych z myślą o białostoczanach w różnym wieku.

Miasto dba o to, aby tworzyć bogatą lokalną ofertę kulturalną, podkreślać rolę edukacji kulturalnej, promować twórców i animatorów lokalnych. Stąd też ważnym elementem przy tworzeniu tej publikacji była współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu wśród zaproponowanych wydarzeń każdy mieszkaniec będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Wśród najważniejszych projektów w dziedzinie kultury na 2018 rok znalazły się:

  • wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • jubileusz 50-lecia Muzeum Wojska w Białymstoku,
  • Test wiedzy o historii Białegostoku,
  • Dni Sztuki Współczesnej,
  • Wschód Kultury/Inny Wymiar,
  • IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich „Lalkanielalka”,
  • XIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka,
  • Up to Date Festiwal,
  • Festiwal "Kalejdoskop 2018" – XV edycja,
  • XXXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2018" w Białymstoku.

Nakład kalendarza w formacie książkowym to 700 egzemplarzy.

Szczegółowy i na bieżąco aktualizowany kalendarz białostockich wydarzeń kulturalnych można znaleźć na stronie www.odkryj.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments