Kapitan Guliwer powraca do Supraśla – Lato w teatrze+.

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku… Od 28 czerwca do 10 lipca w Supraślu odbędą się artystyczne półkonie Lato w teatrze. Udział w nich weźmie 25 uczestników (dzieci i młodzież.). Warsztaty zostaną zwieńczone pokazem finałowym, który będzie można zobaczyć 10 lipca o godzinie 17:00 w w supraskim Centrum Kultury.

Tematem, wokół którego odbędą się warsztaty będzie motyw podróży, poznawania świata i powrotów do swoich korzeni. To tu, w Supraślu w 1784 roku pierwszy raz w języku polskim wytłoczono dzieło „Podróże kapitana Gulliwera w Różne Kraje Dalekie”. Praca warsztatowa oparta zostanie o ten tekst kultury oraz wielokulturowe dziedzictwo Supraśla i Podlasia. Podczas warsztatów zostaną użyte środki artystyczne, które będą stanowić podróż po różnych formach ekspresji artystycznej (śpiew, taniec, zajęcia aktorskie, plastyczne) i różnych technikach teatralnych wywodzących się z innych kultur (m.in. chiński teatr cieni, japońskie Bunraku, afrykańska maska rytualna). Poprowadzą je zawodowi aktorzy i wykładowcy, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Półkolonie artystyczne lato w teatrze zostały zorganizowane przez Stowarzyszanie Teatr Okno w partnerstwie z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Jest to jedna z dwóch inicjatyw tego typu w tym roku na Podlasiu. Półkolonie odbywają się w ramach programu Lato w teatrze.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Warsztaty zostały dofinansowane przez Burmistrza Supraśla.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments