Karnawał Dance Fest

Już 8–9 lutego odbędzie się kolejna, 28. edycja święta tańca: Karnawał Dance Fest! To jedna z największych i najstarszych imprez tanecznych w północno-wschodniej Polsce.

W sobotę, 8 lutego, organizator, czyli Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, zaprasza do hali Zespołu Szkół Rolniczych na eliminacje. Zobaczymy podczas nich ponad 70 prezentacji i ponad 60 formacji. Na scenie wystąpi ponad 700 tancerzy, głównie z województwa podlaskiego, ale też m.in. z Gliwic czy Siedlec.

Kategorie dają tancerzom szansę na pokazanie prawie wszystkich choreografii. Mogą się zaprezentować debiutanci w dwóch kategoriach wiekowych, a także formacje street dance, show dance i performing art., czyli wszystkie możliwe style tańca – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, koordynatorka tegorocznej edycji KDF.

Finał zawodów odbędzie się 9 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. To dla młodych tancerzy wielkie wydarzenie, bowiem stwarza możliwość zaprezentowania się na prawdziwej, profesjonalnej scenie.

Liczymy na dobrą zabawę, liczę na to, że dzieciaki miło spędzą czas. Oczywiście rywalizacja jest też fajna – podkreśla Karolina Bujnowska prowadząca Studio Tańca „Top Ten” w Białymstoku.

Uczestnicy Karnawału będą walczyć o nagrody finansowe i rzeczowe. Oceniać ich będzie profesjonalne jury. W tym roku to Iwona Orzełowska – choreografka, pedagożka, scenarzystka, reżyserka, założycielka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Siedlcach, Paweł Sokołowski –topowy tancerz hip hop dance i house dance w Polsce oraz Piotr Jeznach – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku taniec, gdzie obecnie wykłada taniec współczesny oraz plastykę ruchu scenicznego.

Więcej informacji o Karnawał Dance Fest można znaleźć na stronie www.karnawaldf.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments