Karnawałowy weekend z „Zemstą nietoperza”

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na karnawałowy weekend z „Zemstą nietoperza”. Przed nami dwa dni wypełnione tańcem i znakomitą muzyką w pełnych przepychu, wiedeńskich salonach prosto z granej na deskach Opery „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Zapraszamy!

Program:

20 stycznia (sobota)

15.00 – warsztaty aktorskie z Ryszardem Dolińskim | Duża Scena

Ryszard Doliński, aktor Białostockiego Teatru Lalek, w „Zemście nietoperza” kradnie serca publiczności rolą Froscha – strażnika więziennego, którego nogi obezwładnił kamień, co spadł na nie prosto z serca. Jego pojawienie się na scenie powoduje niepohamowaną chęć wybuchnięcia śmiechem, co tylko utwierdza nas w przekonaniu o znakomitym warsztacie aktora. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli spróbować sił w aktorstwie pod okiem jednego z ulubionych aktorów białostoczan. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@oifp.eu (temat: warsztaty aktorskie), w treści maila należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz jego nr telefonu.

16.00 – warsztaty taneczne z Tomaszem Kaczyńskim i Hanią Michalczuk | Duża Scena

Czy to możliwe, żeby zatańczyć walca na sali balowej w klimacie XIX-wiecznego Wiednia w Białymstoku? Tak! Zapraszamy pary na warsztaty taneczne z cenionym i doświadczonym instruktorem, tancerzem Opery i Filharmonii Podlaskiej, Tomaszem Kaczyńskim i Hanią Michalczuk ze studia Fabryka Tańca. Z jednym z najpiękniejszych tańców zmierzymy się na scenie Opery, pośród scenografii i dekoracji do „Zemsty nietoperza”. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w parach: zapisy@oifp.eu (temat: warsztaty walc), w treści maila należy podać imiona i nazwiska uczestników oraz nr telefonu.

16.00 – warsztaty taneczne z Patrykiem Rybarskim – Pole on the pole | sala baletowa

„Zemsta nietoperza” prezentowana na scenie OiFP zaskakuje współczesnością, w dużej mierze za sprawą choreografii Jarosława Stańka w wykonaniu znakomitych tancerzy. Jednym z nich jest Patryk Rybarski, który zachwycił Polskę 6 lat temu występami w programie Mam Talent TVN, prezentując artystyczną odsłonę tańca na rurze. Podczas warsztatów Patryk zdradzi tajniki tańca współczesnego z elementami drapieżnej choreografii z „Zemsty nietoperza”. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@oifp.eu (temat: warsztaty taniec współczesny), w treści maila należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz jego nr telefonu.

17.30 – W czym do opery, a w czym na bal? – spotkanie z Elżbietą Wierzbicką i prezentacja sukien w najnowszych karnawałowych trendach | scena kameralna

Wspólnie z Elżbietą Wierzbicką z Salonu Sukien Ślubnych slubnasuknia.pl, znaną propagatorką mody w Białymstoku, rozszyfrujemy trendy tegorocznego karnawału i zastanowimy się czy suknia, w której wybierzemy się na bal, będzie właściwa także na wyjście do Opery. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na rozmowy w kobiecym gronie. Wstęp wolny.

19.00 – „Zemsta nietoperza” | Duża Scena

 

21 stycznia (niedziela)

14.30 – O operetce w operze | Duża Scena

Zapraszamy na spotkanie z solistami występującymi w operetce „Zemsta nietoperza” – Katarzyną Trylnik i Adamem Zdunikowskim, które poprowadzi dziennikarz kulturalny, konferansjer, tancerz i pasjonat świata teatru operowego – Oskar Świtała. Przyjrzymy się operetce i jej miejscu pośród innych sztuk scenicznych. Nie zabraknie merytorycznej dyskusji, ciekawych anegdot oraz wykonań artystycznych. Ilość miejsc ograniczona, wejściówki będą dostępne w kasie OiFP od 17 stycznia (środa).

15.30–16.30 – „Zemsta nietoperza” od kulis, czyli zapraszamy widzów na scenę! | Duża Scena

Otwieramy Dużą Scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej dla zwiedzających. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się przedmiotom, które tworzą teatralną magię. Poruszać się będziemy wśród scenografii zaprojektowanej przez prof. Pawła Dobrzyckiego, dla którego główną inspiracją były prace jednego z najznamienitszych i najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli secesji – Gustava Klimta. Możemy zagwarantować, że tego dnia w Operze spadnie śnieg! Wstęp wolny.

16.30 – Muzyczna herbatka na Dzień Babci i Dziadka | Restauracja Forma

21 stycznia to dzień, który należy świętować, dlatego zachęcamy wszystkie babcie i dziadków, także w towarzystwie wnuków, do spędzenia muzycznego popołudnia w operowej restauracji Forma. Wspólnie napijemy się herbaty i obejrzymy występ znakomitych artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej! Specjalnie dla babć i dziadków zaśpiewają Dorota Białkowska i Bartłomiej Łochnicki, którym towarzyszyć będzie pianista Marcin Nagnajewicz. Wstęp wolny.

18.00 – „Zemsta nietoperza” | Duża Scena

Fot. M. Heller/OiFP

Joanna Dolecka, OiFP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments