Kino Dzieci: BASIA – 15 kwietnia 2018, godz. 12:30, kino Forum

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na Kino Dzieci!

BASIA

15 kwietnia 2018, godz. 12:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 12 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
film w polskiej wersji językowej
dla dzieci w wieku: 4+

„Basia” jest adaptacją pięciu książek z kultowej już serii – uwielbianej przez dzieci i dorosłych – stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki, dla której wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem są początkiem niezwykłej przygody. Każdy z prezentowanych pięciu odcinków zaprasza widzów do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Docelowo seria ma liczyć 13 odcinków.

Basia
reż. M. Wasilewski
Polska 2018, 50′, dubbing
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. To opowieść o prawdziwych przygodach prawdziwej dziewczynki – każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Odcinki w zestawie kinowym:
„Basia i upał w zoo”; „Basia i Anielka”; „Basia i nowy braciszek” (premiera); „Basia i biwak”; „Basia i dziadkowie”

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=MM5gShHjyVY

Za produkcję „Basi” odpowiada Grupa Smacznego – jedno z najbardziej aktywnych i innowacyjnych studiów animacji w Polsce. Działa od ponad 12 lat i specjalizuje się w animacji 2D. Oryginalne projekty Grupy Smacznego, takie jak serie „Mami Fatale” i „Grand Banda” są wysoko cenione na europejskim rynku, a artystyczne filmy krótkometrażowe – m. in. „Lost Senses” zdobywają nagrody na światowych festiwalach. Grupa Smacznego znalazła się wśród finalistów europejskiej nagrody Producent Roku 2016.

żródło: BOK 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments