Klasyka Kina: debiut braci Coen „Śmiertelnie proste”

Białostocki Ośrodek Kultury – Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” w ramach Klasyki Kina zaprasza na pokaz pełnego czarnego humoru genialnego debiutu braci Coen, z Frances McDormand, dwukrotną laureatką Oscara w jednej z głównych ról!

ŚMIERTELNIE PROSTE

24 kwietnia 2018, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy) – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja przed filmem: Rafał Pawłowski

ŚMIERTELNIE PROSTE | BLOOD SIMPLE
USA 1984, 92′
reż. Joel Coen
obsada: Dan Hedaya, Frances McDormand, John Getz, M. Emmet Walsh

Historia mroczna, ale opowiedziana z charakterystyczną dla Coenów ironią i wisielczym poczuciem humoru. Akcja toczy się na południu Stanów Zjednoczonych. Marty, zamożny właściciel nocnego klubu, dowiaduje się, że jego żona Abby zdradza go z jednym z barmanów. Upokorzony mężczyzna wynajmuje prywatnego detektywa i zleca mu zamordowanie niewiernej małżonki. Płatny morderca podejmuje się zadania, ale nie zamierza wcale wykonać go po myśli zleceniodawcy. Ma swój własny plan, podobnie zresztą jak Abby, która również knuje przeciw mężowi. Sytuacja wymyka się z pod kontroli bohaterów – ich intrygi i splot przypadków wikłają wszystkich w ciąg krwawych i przez nikogo nie przewidzianych wydarzeń…

Rafał Pawłowski – dziennikarz i krytyk filmowy. Redaktor strony www.filmstart.pl. Współpracuje z Polską Akademią Filmową, Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia, Kinem na Granicy, Popkulturową Akademią Wszystkiego PAW, Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi. Publikował m.in. na łamach Kina, Gazety Wyborczej, Magazynu Filmowego SFP oraz nieistniejących już periodyków Film, Cinema, Machina. Był redaktorem serwisów portalfilmowy.pl, film.gildia.pl, legalnakultura.pl.

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments