„Kochanie, grają naszą piosenkę…” – 8 marca w OiFP

W czwartek, 8 marca wyjątkowy prezent na Dzień Kobiet przygotował Big Band Opery i Filharmonii Podlaskiej. „Kochanie, grają naszą piosenkę…” to barwny, roztańczony koncert piosenki filmowej z największymi romantycznymi przebojami srebrnego ekranu. Zaśpiewają Dorota Białkowska, Marta Wiejak, Bartłomiej Łochnicki i Jakub Szydłowski, który jest zarazem reżyserem widowiska.

Za stronę muzyczną widowiska odpowiada Andrzej Makal, artysta Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Big Bandu, którym kieruje zza fortepianu. Współpracuje z różnymi zespołami wokalnymi i instrumentalnymi, instrumentuje i aranżuje.

Jakub Szydłowski  na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wyreżyserował już przedstawienie muzyczne „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótką historię muzyki rozrywkowejoraz bajki muzyczne „Brzydki Kaczorek” i „Adonis ma gościa”, a ostatnio musical „Doktor Żywago”. Współpraca Makala i Szydłowskiego to gwarancja widowiska uderzającego do głowy rozrywką na najwyższym poziomie.

W układach tanecznych zobaczymy parę tancerzy: Natalię Jóźwiak i Sebastiana Piotrowicza. Specjalna oprawę wizualna przygotuje zespół multimediów OiFP.

W programie usłyszymy między innymi „Time of my Life” z filmu „Dirty Dancing”, „Singing in the Rain” z musicalu „Deszczowa piosenka”, „El Tango De Roxanne” z musicalu „Moulin Rouge”, „I Have Nothing” z filmu „Bodyguard”, „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic” czy takie hity polskiej piosenki filmowej jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Sex appeal” z filmu „Piętro wyżej”.

Czy wśród tych utworów jest i Wasza piosenka? Warto się przekonać. Zapraszamy nie tylko panie, ale panie – przede wszystkim!

Fot. M. Heller

OiFP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments