Kolarze z SKK Sokół Sokółka podsumowali 2017 rok!!!
W zeszły piątek odbyła się gala podsumowująca sezon 2017 w wykonaniu Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół. Była to okazja, by podziękować wszystkim tym, którzy angażują się w rozwój sokólskiego kolarstwa – sponsorom, rodzicom i samym zawodnikom. 
Zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego „Sokół” wiele razy stawali na podium imprez krajowych i wojewódzkich. Sukcesy najwyższej wagi to te, osiągnięte podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Tytułami mistrzowskimi może pochwalić się między innymi Nikola Gliniecka, Piotr Struczewski, Jaś Kaźmierowski i Jakub Błahuszewski.
W zeszłym roku kolarze z Sokółki mieli okazję ścigać się na torze kolarskim w Pruszkowie. Działalność Sokólskiego Klubu Kolarskiego to również organizacja imprez kolarskich. W zeszłym roku były to wyścigi dla najmłodszych – SKK Race i pięcioetapowe Czwartki Kolarskie. Organizację zawodów wsparła burmistrz Sokółki oraz starosta sokólski. Największym współorganizowanym przez klub wydarzeniem jest Memoriał im. Stanisława Kirpszy, podczas którego Sokółka staje się na chwilę stolicą kolarstwa.
Podczas piątkowej gali Nikola Gliniecka otrzymała wyróżnienie z rąk prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego Waldemara Leszczyńskiego. Ta młoda zawodniczka w zeszłym roku kilkakrotnie stawała na podium ogólnopolskich zawodów kolarskich, a jej największy sukces to wywalczony w październiku srebrny medal Mistrzostw Polski Szkół Kolarskich MTB w Kwidzynie. Uhonorowany został również trener młodych kolarzy, jednocześnie prezes klubu Piotr Kirpsza. Prezes Związku wręczył mu Srebrną Odznakę Podlaskiej Rady Olimpijskiej.
SKK Sokół to nie tylko kolarstwo. Sportowcy biorą również udział w zawodach triathlonowych i biegowych.
– Już wiemy, że 2018 rok będzie dla nas bardzo udany, a nasi zawodnicy będą błyszczeć i w województwie, i przede wszystkim w kraju. Ale najważniejsze jest to, że czerpiemy radość z uprawiania tego piekielnie trudnego sportu. Medale i okazałe puchary to oczywiście dowód naszego wysiłku, ale nie mniej ważne jest czerpanie satysfakcji z tego, co robimy – powiedział Mariusz Bykowski, członek zarządu SKK Sokół.
Sokólski Klub Kolarski Sokół wspierają: Urząd Miejski w Sokółce, Starostwo Powiatowe w Sokółce, OSiR w Sokółce, Rekin – producent wyrobów rybnych, Kaweta – pomoc drogowa, Drewnopol, Metal-Fach, Usługi Drogowe Krzyszof Błahuszewski, Usługi Geodezyjne Łukasz Moździerski, Trans-Kop Sokółka, Lider Bike, Gabinet dentystyczny Anna Kaźmierowska, Celsium – ciepło systemowe, Genes – zakład wyrobów gumowych, Biasona Marek Bruzgo, Karczma Pod Sokołem.
źródło: SKK SOKÓŁ SOKÓŁKA
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments