Kolędowanie z Enejem w Operze

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w czwartek 4 stycznia o godz.19.00 na „Kolędowanie z Enejem”, polskim zespołem wykonującym muzykę z pogranicza folku, rocka, ska, punku i szeroko pojętej alternatywy ukraińskiej.

Grupa założyli w 2002 w Olsztynie bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie oraz ich przyjaciel Łukasz Kojrys, który pełni funkcję menadżera zespołu. „Enej”, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Nazwa zespołu pochodzi od imienia Eneja – głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego – ukraińskiej parafrazy utworu Wergiliusza.

“Kolędowanie z Enejem” to niezwykły projekt muzyczny, który odwołuje się do bogatej, tak ukochanej przez nas wszystkich tradycji kolędowania. Już zimą zespół ENEJ daje swoim słuchaczom możliwość uczestniczenia w niesamowicie klimatycznym wydarzeniu, jakim bez wątpienia będą koncerty kolędowe. Wszyscy uwielbiamy wspólne śpiewanie znanych, bożonarodzeniowych melodii, a energia, młodość i radość, tak dobrze znane wszystkim fanom grupy, dodadzą uroku każdemu wspólnie spędzonemu wieczorowi.

“Kolędowanie z Enejem” to najbardziej znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy, to niepowtarzalny klimat, to w końcu możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni.

Joanna Dolecka, Opera i Filharmonia Podlaska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments