Kolejne pieniądze na testy dla pacjentów podlaskich szpitali

Ponad 430 tys. zł Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył na wykonanie testów na obecność COVID-19 u planowych pacjentów czterech szpitali z naszego regionu. To już kolejne pieniądze na ten cel – w kwietniu szpitale nadzorowane przez samorząd województwa otrzymały 850 tys. na wykonanie testów u osób przyjmowanych na inne oddziały niż zakaźne.

Wsparcie otrzymają Białostockie Centrum Onkologii, szpitale wojewódzkie w Suwałkach i Białymstoku, a także szpital psychiatryczny w Choroszczy. Za kwotę 433 300 zł zostanie wykonanych 1090 testów.

Będą one przeprowadzane u pacjentów, którzy są przyjmowani na planowe zabiegi. Zapewni to bezpieczeństwo personelowi medycznemu i osobom hospitalizowanym.
Testy będą przeprowadzane w ciągu najbliższych czterech tygodni. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego poinformował, że również szpital w Łomży niedługo z takiego wsparcia będzie mógł skorzystać.

– Chcemy również, aby ze środków na finansowanie testów skorzystał szpital wojewódzki w Łomży. Do tej pory placówka nie mogła otrzymać na ten cel pieniędzy z budżetu województwa, ponieważ miała status jednoimiennego szpitala zakaźnego, a więc nie mogła przyjmować pacjentów na planowe zabiegi. Podjęliśmy już, jako Zarząd Województwa, działania w tej sprawie i ustaliliśmy z dyrekcją szpitala, że po 1 czerwca zostanie oszacowana liczba planowych pacjentów. To pozwoli ustalić zapotrzebowanie na testy w łomżyńskim szpitalu – mówi marszałek Kosicki.

 

Lista podmiotów z którymi zostaną zawarte umowy oraz kwoty finansowanych świadczeń.

Jednostka ochrony zdrowia dla której organem tworzącym  jest Województwo Podlaskie Liczba
świadczeń
Maksymalna kwota finansowanych
świadczeń
 

Białostockie Centrum Onkologii
im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

    370 181 300 zł
 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony
im. Jędrzeja Śniadeckiego
w Białymstoku

    450 157 500 zł
 

Szpital Wojewódzki im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

 

    220 77 000 zł
 

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy

 

    50 17 500 zł

 

Warto dodać, że zarząd województwa przekazał też w kwietniu 850 tys. zł na wykonanie testów na obecnośc Covid-19 u pacjentów przyjmowanych do szpitala na planowe zabiegi (czytaj: 850 tys. zł na testy wykrywające koronawirusa)

Więcej informacji tutaj

 

oprac. Aneta Kursa
fot.UMWP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments