Kolejne potwierdzone przypadki COVID-19 w Podlaskiem

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie w regionie zanotowano dziewięć przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u młodego mężczyzny z powiatu białostockiego, który przebywa w kwarantannie domowej, decyzję o jego hospitalizacji w najbliższych godzinach podejmie lekarz. Jest w stanie dobrym, wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych.

Drugi przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju z Niemiec. Zgodnie z zaleceniem lekarza przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.

Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments