Komunikat Urzędu Miejskiego w Choroszczy ws. wycieku wody na ul. J. Piłsudskiego w Choroszczy

W związku z pytaniami mieszkańców Gminy Choroszcz w sprawie działań Urzędu Miejskiego w Choroszczy dotyczących wycieku wody z prywatnej posesji na ulicę J. Piłsudskiego w Choroszczy, Urząd Miejski przedstawia zakres podjętych działań.

Urząd Miejski w Choroszczy w dn. 17.01.2018 r. – po otrzymaniu informacji
o wycieku wody z trawnika zlokalizowanego wzdłuż prywatnej posesji na ul. J. Piłsudskiego w Choroszczy, w trybie czynności przewidzianych prawem w takich sytuacjach, a zatem pisemnie – wystąpił do właścicieli posesji, w rejonie której wyciek wody występował, z wymaganiem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Urząd Miejski w Choroszczy zwrócił się do właścicieli nieruchomości o niezwłoczne udzielenie wyjaśnień dotyczących okoliczności oraz warunków formalno-prawnych wykonania wykopów oraz ułożenia rur w zieleńcu przyulicznym. W piśmie Urzędu zostało ponadto stwierdzone, że woda wypływająca z wykopów, rozlewając się na ulicę i zamarzając, stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Pismo zostało wysłane pocztą w dniu 18.01.2018 r. za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

 

Urząd Miejski w Choroszczy informuje, że do dn. 25.01.2018r. nie otrzymał potwierdzenia odbioru pisma ani odpowiedzi.

 

Niezależnie od powyższego, w okresie od 17.01.2018 r. oblodzony odcinek ulicy został odśnieżony, do chwili obecnej jest sukcesywnie posypywany mieszanką piaskowo-solną, zaś w celu poprawy odpływu wody do kanalizacji deszczowej, dokonano udrożnienia wpustu ulicznego. Wykonano także wygrodzenie newralgicznego miejsca zaporami drogowymi.

Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments