Zapraszamy na koncert z okazji Światowego Dnia Pamięci Zmarłych na AIDS, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (15.05.2016r.) o godz. 18.00.
Na scenie klubu Zmiana Klimatu z tej okazji wystąpią dwa znakomite zespoły: Zdrowa Woda oraz DEEP.
Event to dobra okazja, by wyrazić swoją solidarność z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi.
Ten dzień to coś więcej niż tylko wspomnienie – to okazja do edukacji na temat HIV/AIDS oraz prowadzenia dialogu społecznego na rzecz profilaktyki, opieki i leczenia oraz walki ze stygmatyzacją osób żyjących z HIV.
W przerwach koncertu odbędzie się także konkurs wiedzy o HIV/AIDS oraz zostanie zapalony symboliczny znicz pamięci o zmarłych na AIDS.
Informacja o zespołach:
ZDROWA WODA
Istniejący od 1988 roku zespół założony w Ciechocinku przez Sławomira Małeckiego i Marka Modrzejewskiego. Jedna z legend polskiej muzyki bluesowej i blues-rockowej, wielokrotnie nagradzani na przeróżnych festiwalach już od ponad 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ich muzyka łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) – sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30- latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki.
W lutym 1997 roku, jako jedyny zespół bluesowy w Polsce, grupa otrzymała Nominację do Fryderyka '96 w kategorii „Muzyka Tradycji i Źródeł". Gitarowy Top'97 – plebiscyt czytelników „Gitara i Bas": najlepsza płyta gitarowa – blues: Zdrowa Woda „Zdrowa Woda" – 5. Miejsce, najlepszy basista – blues: Sławek Jagas. Nominacja do nagrody „Talent 2000″w kategorii „Ambasador regionu" (Kujawsko-Pomorskiego) za płytę „Dziwne myśli". Formacja ma swoim koncie 6 albumów studyjnych, dziesiątki nagród i wyróżnień oraz tysiące zagranych koncertów.
Członkom formacji Zdrowa Woda udało się uniknąć problemów, z jakimi zmagały się inne niezmiernie zasłużone dla tego gatunku polskie grupy. Alkohol i narkotyki nigdy nie okazały się dla muzyków wywodzącej się z Ciechocinka Zdrowej Wody ważniejsze od samej muzyki. Jak wspominał założyciel zespołu, Sławomir Małecki, Zdrowa Woda powstała na wiosnę 1988 roku z myślą o występie na słynnym festiwalu Rawa Blues. Grupa w ciągu zaledwie trzech tygodni nagrała dwie piosenki, które wysłali na konkurs młodych talentów. Okazało się, że nagrania przypadły organizatorom do gustu i formacja miała okazję zaprezentować się na jednej z największych ówczesnych polskich imprez. Zdrową Wodę od początku na tle innych grup ze sceny bluesowej wyróżniało granie autorskich piosenek.
Skład:
Marek Modrzejewski – wokal
Sławomir Małecki – gitara
Krzysztof Baranowicz – organy Hammonda, piano, harmonijka
Sławomir Jagas – gitara basowa
Dawid Leszczyk – perkusja
DEEP
Nazwa Deep (z ang. głębia) ma symbolizować głębię pomysłów, które ciągle drzemią w głowach muzyków.
Początki zespołu to luty 2012, gdzie kilka osób uznało, że warto próbować nagrywać autorskie piosenki. Odwagi dodał fakt, że zespół zakładali sami amatorzy, startujący z podobnego poziomu. Skład zespołu kilkakrotnie zmieniał się zyskując przy okazji doświadczenie, wiedzę i „świeży powiew" od kolejnych członków.
Muzyka, którą grają obraca się w okolicach rocka z elementami bluesa, popu i reggae.
Wiosną 2015 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Nie poddawaj się". Obecnie pracują nad materiałem na następny krążek.
Zespół tworzą:
Robert Robak Rzepecki – vocal,
Krzysztof Humienny – guitar,
Jarosław Jerry Fiedorczuk – guitar,
Paweł Kwiatkowski – bass,
Michał Kwiatkowski – keyboards,
Maniek Woźniak – drums
Imprezę poprowadzi Krzysztof Szubzda
Organizatorami są:
Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Białymstoku oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku
Liczymy na to, że działania profilaktyczne podejmowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa podlaskiego znajdą Państwa poparcie i poprzez nagłośnienie tej tematyki w lokalnych mass mediach, informacje jak zapobiegać zakażeniom HIV, dotrą do wielu młodych mieszkańców naszego województwa, a zdobyta wiedza uchroni przed zakażeniem.