Konferencja Prasowa w Wasilkowie

6 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odbyła się konferencja prasowa na temat „Pijmy wodę z Wasilkowa” – na zdrowie i dla środowiska. Do rezygnacji z wody butelkowanej i picia wody prosto z kranu zachęcał burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Rozpoczęliśmy akcję „Pij wodę z Wasilkowa” – powiedział na konferencji. – Akcja polega na odejściu od kupowania butelek plastikowych na terenie urzędu na rzecz picia wody z kranu. Podjęliśmy decyzję, żeby odejść od butelek plastikowych z czterech powodów. Po pierwsze ekologia. Aby wyprodukować jednolitrową butelkę plastikową, potrzeba aż trzech litrów wody, natomiast zasoby wodne na terenie kraju się wyczerpują. Jako gmina czy kraj jesteśmy też zalani coraz większą liczbą odpadów. Liczę na to, że taka akcja zredukuje liczbę powstających odpadów, przynajmniej tych plastikowych. Drugi czynnik, który przemawia, to ekologia. Metr sześcienny wody kosztuje 3,82 grosze, a żeby wyprodukować jeden metr sześcienny wody z butelek plastikowych, czyli tysiąc litrów, to taki koszt to około 2 tysiące złotych. Po trzecie stoi za tym jakość, ponieważ jakość wody z Wodociągów Białostockich, z ujęć wody na terenie gminy Wasilków, jest porównywalna do jakości wody z butelek plastikowych. A po czwarte sto procent wody płynącej w kranach na terenie miasta Białystok i gminy Wasilków pochodzi z ujęć wody na terenie gminy Wasilków. Dlatego też promujemy to co nasze.

W konferencji prasowej wzięła też udział Prezes Wodociągów Białostockich Beata Wiśniewska.

Picie wody z kranu to rozwiązanie sprzyjające zarówno zdrowiu, jak i środowisku. Ważny jest również aspekt ekonomiczny. Gmina Wasilków będzie podejmować działania, mające na celu zachęcenie do tej akcji swoich mieszkańców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments