Konkurs dobrych praktyk w firmie

Konkurs Dobrych Praktyk pn. "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" jest elementem europejskiej kampanii informacyjnej "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie" prowadzonej przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA).

Konkurs ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstw i organizacji aktywnie zarządzających bezpieczeństwem i higieną pracy w kontekście starzejącej się kadry pracowniczej oraz promowanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Szukamy przykładów dobrych praktyk zapewniających pracownikom zachowanie zdrowia przez cały okres ich aktywności zawodowej, a także po przejściu na emeryturę, możliwych do zastosowania w innych organizacjach.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie firmy i organizacje, które w okresie ostatnich 5 lat wprowadziły w swoim przedsiębiorstwie zmianę związaną z zarządzaniem wiekiem lub ze zrównoważonym życiem zawodowym. Ważne jest, aby efekty tej zmiany były odczuwalne do dziś.

Na etapie krajowym zostaną przyznane 3 nagrody – vouchery na bezpłatne szkolenia na tematy związane z problematyką kampanii. Nagrodzone rozwiązania będą także opublikowane w prasie branżowej oraz na stronie internetowej Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Spośród laureatów krajowych Jury wybierze 2 najlepsze zgłoszenia do przekazania na poziom europejski.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2016 r.

Wręczenie nagród laureatom edycji krajowej odbędzie się pod koniec października 2016 r. Ceremonię wręczenia nagród na etapie europejskim zaplanowano na wiosnę 2017 r.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy pobrać formularz wniosku, wypełnić go i przesłać na adres: focalpoint.pl@ciop.pl.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://bezpieczni.ciop.pl w zakładce "Konkurs".

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments