Konkurs Literacki Srebro nie Złoto

Trwa VI  edycja konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO 2020 skierowanego do seniorów, ale też osób młodszych. Napływają już pierwsze prace z różnych zakątków naszego województwa. Liczy się oryginalność i jakość utworów!

Uczestnikami konkursu mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i mające związki z naszym regionem.

Przewidywane są dwie kategorieogólna – otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy i kategoria specjalna „międzypokoleniowa” – dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży, ale powyżej 18 roku życia.

Kategorię specjalną  nazwano  #Kiedy zostaliśmy w domu. Organizatorzy proszą o przesyłanie wierszy i prac prozatorskich na temat tegorocznej, wyjątkowej sytuacji i  literackim opisem przeżyć związanych z czasem izolacji w wyniku epidemii koronawirusa.

Zarówno w kategorii otwartej, jak też specjalnej organizatorzy czekają  na utwory poetyckie lub opowiadania, kartki z pamiętnika i inne formy prozatorskie – nie dłuższe niż trzy strony.

Maksymalnie można przesłać po dwa utwory – w każdej kategorii.  Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 25 września 2020 pod adresem mailowym:  redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostaną nazwiska laureatów i będą wręczone statuetki Srebro nie Złoto 2020, nagrody pieniężne oraz upominki książkowe laureatom konkursu odbędzie się 6 listopada o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian tych terminów.

Regulamin i karta zgłoszeniowa – do pobrania na stronie podlaskisenior.pl

Seniorów i nie tylko zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Podlaska Redakcja Seniora

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments