Konrad Piekarski z Sokółki Mistrzem!

W ostatni weekend wakacji w gdańskim klubie bilardowym Green Club odbył się piąty w tym roku rankingowy turniej Grand Prix Polski Wik Pol Tour. W stawce blisko 80 zawodników z całej Polski znaleźli się reprezentanci naszego klubu: Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Sebastian Batkowski oraz dwóch młodziutkich juniorów bracia Michał i Szymon Miroń. Turniej rozgrywany był systemem podwójnej przegranej w odmianę 8bill do 6 wygranych partii. Awans do rundy pucharowej jako pierwszy z naszych reprezentantów uzyskał Konrad Piekarski, nie przegrywając przy tym ani jednego meczu. Wkrótce do brata dołączył Krystian Piekarski, który o awans do „pucharówki” walczył z lewej strony tabeli. Ta sztuka udała się również Sebastianowi Batkowskiem. Zatem w najlepszej 32, mieliśmy 3 naszych zawodników. Bardzo niewiele do awansu zabrakło zaledwie 12 letniemu Szymonowi Miroń, który po zaciętym spotkaniu uległ swojemu rywalowi zaledwie 6:5. Wspomnieć należy, że przez wielu zawodników i obserwatorów, Szymek został okrzyknięty objawieniem turnieju. Na sobotni wieczór zaplanowana została jeszcze pierwsza runda pucharowa. Tutaj swój mecz pewnie zwyciężył Krystian Piekarski, pokonując Marcela Fortuńskiego 6:3. Ciekawy przebieg miało spotkanie Konrada, który prowadził już po bezbłędnej grze 4:0 ze znakomitym zawodnikiem z Tomaszowa Maz. – Piotrem Ostrowskim, aby kilkanaście minut później na tablicy wyników pojawił się wynik 4:4. Jednak dwie kolejne partie należały do zawodnika z Sokółki i to on awansował do 1/8 turnieju. Niestety swojemu rywalowi nie sprostał Sebastian Batkowski, przegrywając 6:3 i kończąc zawody na 17 miejscu.

Mecze najlepszej 16, rozpisane były na godzinę 9:30 w niedziele. Na tym etapie , swój udział w zawodach zakończył Krystian Piekarski, przegrywając z Mateuszem Robińskim z Hadesu Poznań 6:3 i kończąc ostatecznie na 9 miejscu. I tutaj zaczyna się popis gry młodszego z braci Piekarskich. Pierwszym rywalem Konrada tego dnia był wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy i jeden z najlepszych zawodników Polski ostatnich lat – Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce. Nasz zawodnik nie dał jednak najmniejszych szans przeciwnikowi, wygrywając 6:1 w niespełna 21min!!! Kolejny rywal – wielokrotny Mistrz Polski Mariusz Skoneczny – też nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Konrad rozgromił przeciwnika również 6:1 i również w około 20min!! Wśród zgromadzonych na sali gier dało się słyszeć szepty, czy ktoś dzisiaj jest wstanie zatrzymać Konrada. Szansy na to w półfinale upatrywał pogromca Krystiana, Mateusz Robiński. Jednak Konrad grający tego dnia wyśmienicie, szybko, widowiskowo a co najważniejsze skutecznie, wciąż był nie do zatrzymania. Zwycięstwo nad zawodnikiem z Poznania 6:3 i awans do finału, zajęło sokółczaninowi niespełna 28min!! W finale przeciwnikiem Konrada był zawodnik XXlecia Polskiego Związku Bilardowego, Multi medalista Mistrzostw Polski i Europy, Radosław Babica z Nosanu Kielce. Wielu się zastanawiało czy spokojna i powolna gra zawodnika z Kielce, okaże się receptą na zatrzymanie naszego zawodnika. Tak się jednak nie stało! Konrad nie pozostawił złudzeń kto w Gdańsku jest najlepszy i rozgromił swojego rywala 6:2 zwyciężając całe Mistrzostwa!

Wspomnieć należy, że Konrad tuż i przed turniejem w Gdańsku wrócił z dwu miesięcznej podróży stopem po Europie. Walka z trudnościami w trakcie wyprawy i tzw. bilardowy reset okazały się doskonałym posunięciem. Konrad po zwycięstwie w Gdańsku awansował na pozycję wicelidera kroczącego rankingu Polski. Natomiast w rankingu Polski sezonu 2016 po 5 turniejach Grand Prix Polski 2016 znajduje się 3 zawodników LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka ; 4 miejsce zajmuje starszy z braci Piekarskich Krystian, młodszy Konrad zajmuje 7 pozycję, Sebastian Batkowski jest na miejscu 8. Blisko 200 osobowym obu wyżej wymienionym rankingom lideruje Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce.

Już w najbliższy weekend drużyna LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka rywalizująca w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej zmierzy się z Aktualnym Mistrzem Polski Konsalnetem Warszawa ( początek sobota 3 września godz.16.15), a w niedzielę 4 września o godz. 9.30 zagra z zespołem Frame Łódź. Miejscem rywalizacji Ekstraklasy jest Galeria Echo w Kielcach. 

tekst: Lech Piekarski – LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka​

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments