Konwój Wstydu w Białymstoku

16 października z parkingu przy Alei Tysiąclecia wyruszył na ulice Białegostoku kolejny Konwój Wstydu. Jest to już druga odsłona akcji zorganizowanej przez Platformę (Koalicję) Obywatelską. Tym razem, w zamyśle organizatorów, ma ona pokazać prawdziwe oblicze premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego.

Konwój Wstydu to mobilna laweta, na której umieszczono duże bilbordy z wizerunkami premiera Mateusza Morawickiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przy wizerunkach cytaty pochodzące z ich wypowiedzi. Przy podobiźnie premiera widnieje fragment jego wypowiedzi nagranej w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Na tzw. „taśmach prawdy” Morawiecki m. in. powiedział: „Jak ludzie ci zapier…ją za miskę ryżu (…), to wtedy gospodarka cała się odbudowała”.

Z kolei cytat Jarosława Kaczyńskiego pochodzi z regionalnej konwencji PiS w Łodzi i brzmi: „Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy”.

Start Konwoju Wstydu poprzedziła zorganizowana przy mobilnej lawecie konferencja prasowa, w której wzięli udział: poseł PO Tomasz Cimoszewicz oraz białostoccy kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej Jowita Chudzik (okręg nr 2) i Andrzej Perkowski (okręg 5)

– W tej odsłonie konwoju skupiamy się na prezentacji sylwetki premiera Morawieckiego – powiedział poseł PO Tomasz Cimoszewicz – który zaprezentował swoje drugie oblicze, można by rzec kapitalistycznej hieny. Człowieka, który nie ma szacunku dla ciężko pracujących Polaków, dającymi się nabrać na sztuczki marketingowe jego banku

Jowita Chudzik przypomniała ujawnioną zaledwie kilkanaście godzin wcześniej taśmę z wypowiedzią Mateusza Morawieckiego o Robercie Kubicy. Jako prezes banku wyrażał on na niej w wulgarnych słowach zadowolenie z kontuzji sportowca. – To jest szczyt hipokryzji – powiedziała. – Pozowanie do zdjęć z medalistami i cyniczna pogarda wobec kontuzjowanego sportowca. Morawiecki powinien przeprosić wszystkich sportowców i kibiców.

Natomiast Andrzej Perkowski wyraził przypuszczenie, że na innych, nieujawnionych taśmach znajdują się nagrania jeszcze bardziej kompromitujące premiera. – Dlatego powinien on jak najszybciej podać się do dymisji – zaapelował.

źródło: KWW Koalicja Obywatelska 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments