Książki na wrzesień rozdane

100 książek w 20 minut – tak najkrócej można podsumować czwartkową (06.09) akcję Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Pracownicy biblioteki wraz z książkami rozdawali zaproszenia na białostockie obchody akcji Narodowe Czytanie.

Powieści historyczne, kryminały, tomiki poezji, bajki dla dzieci, wraz z zaproszeniem na Narodowe Czytanie, otrzymali ci, którzy w czwartek (6.09) o godz. 12.00 pojawili się na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

– Zauważyliśmy, że tego typu akcje cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też postanowiliśmy w ten właśnie sposób zachęcić białostoczan i mieszkańców regionu do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania oraz sięgnięcia nie tylko po tegoroczną lekturę – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego  –  ale po książki „w ogóle” – mówi Justyna Sawczuk, rzecznik prasowy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W sumie rozdano 100 książek – nowych i wycofanych z biblioteki, dzieła przede wszystkim autorów polskich (w tym twórców regionalnych), ale i zagranicznych. To czwarta tego typu akcja Książnicy Podlaskiej.

Białostockie Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września o godz. 11.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku (plac od strony fontanny). W programie: czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i wybranych tekstów z Antologii Niepodległości, występy artystyczne oraz warsztaty literacko–plastyczne dla dzieci. Dla czytających przygotowano upominki: publikacje, związane z regionem, audiobooki, płyty z muzyką, bilety wstępu do białostockich instytucji kultury oraz gadżety.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments