Książnica Podlaska na VIII Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku

12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w gmachu opery i Filharmonii Podlaskiej rozpocznie się wielkie święto książki i literatury czyli VIII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Nie może tam zabraknąć także Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego – największej biblioteki w północno-wschodniej Polsce. Przyjdź na targi, znajdź nasze stoisko, baw się razem z nami i daj się wciągnąć w magiczny świat historii i literatury.

VIII Międzynarodowe Targi Książki to doskonała okazja, by zaszczepić w dzieciach miłość do książki i literatury. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest wzięcie udziału w naszej zabawie. Wystarczy zapisać dziecko do Filii nr 15 Książnicy Podlaskiej (ul. M. Curie-Skłodowskiej 14 B, nad sklepem „Opałek”) i odebrać specjalną zakładkę, następnie przyjść z zakładką na Targi Książki 12 lub 13 kwietnia, odnaleźć stoisko Książnicy Podlaskiej (w piątek jesteśmy w godz. 10.00 – 15:30, sobota w godz. 11:00 – 14:00) i odebrać upominek. Zapisy przyjmowane są do 11.04.2019 r. do godz. 13.00. Szczegółowe informacje pod nr tel. 85 74-25-953.

Kolejna propozycja to bezpłatne warsztaty „Białystok niepodległy od 100 lat”, które poprowadzą pracownicy Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Podlaskiej. Zajęcia skierowane są do uczniów klas II i III szkół podstawowych (8-9 lat) i mają na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasze miasto.

Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego Białystok stał się wolny dopiero w 1919 roku. Poznają legendę o powstaniu Białegostoku, najbardziej charakterystyczne miejsca w stolicy Podlasia, a także ich historię. Dowiedzą się również, jakie przysmaki królują na podlaskich talerzach oraz poznają sylwetki słynnych białostoczan. Podsumowaniem zajęć będzie wspólne wykonanie pocztówki z Białegostoku w formie kolażu. Prezentacji multimedialnej będą towarzyszyć zagadki kryminalne oraz krótkie konkursy.

Warsztaty odbędą 12.04.2019 r. w godz. 12.00 – 13.00 w Green Roomie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje pod nr tel. 85 67-67-267, w godz. 8.00 – 15.00.

Zapraszamy także do stoiska Książnicy Podlaskiej (poznacie nas jak zawsze po żółtych koszulkach), gdzie będziecie mogli zapoznać się z naszymi wydawnictwami oraz wziąć udział w zabawach i konkursach.

Do zobaczenia na VIII Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku!

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments