Kto zostanie burmistrzem Wasilkowa?

Po pierwszej turze wyborów samorządowych w Wasilkowie wiadomo na razie tyle, że skład Rady Miejskiej zmieni się znacznie. W dalszym ciągu nie wiadomo jednak kto zasiądzie na fotelu burmistrza miasta. Podczas wyborów 21 października tylko nieznaczną ilością głosów zwyciężył obecny włodarz miasta Mirosław Bielawski, pokonując swojego kontrkandydata 102 głosami. Nie dało mu to jednak zwycięstwa i będzie musiał zmierzyć się z Adrianem Łuckiewiczem w drugiej turze wyborów już 4 listopada. 

Zastanawiające jest również, czy któregoś z kandydatów poprze Jarosław Leszko. Kandydat na burmistrza z KWW Współpraca i Rozwój zdobył 666 głosów. Nie jest to liczba zapewniająca zwycięstwo, ale te głosy mogą przesądzić o losach wyborów z drugiej tury. Czy Leszko oficjalnie poprze Mirosława Bielawskiego? Jest to rzecz raczej wątpliwa i chyba nikt nie postawiłby na to zakładu. Zupełnie inną kwestią jest poparcie Łuckiewicza. Kandydat na burmistrza Wasilkowa w komentarzu powyborczym na antenie Twojej Telewizji Regionalnej powiedział, że nie wyklucza koalicji w przyszłej Radzie Miasta z KWW Współpraca i Rozwój. Jeżeli do takiej koalicji dojdzie uchwały na sesjach będą podejmowane na pewno sprawniej. 666 głosów wystarczy, aby nowym burmistrzem został Adrian Łuckiewicz. Jednak Jarosław Leszko nie chciał popierać któregokolwiek z kandydatów. Zaznacza, że chce pozostać bezstronny i wierzy w świadomy wybór głosujących.

Druga tura wyborów na burmistrza Wasilkowa odbędzie się 4 listopada. My tymczasem zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej ankiecie, w której możecie oddać głos na jednego z kandydatów. Kogo byście poparli?

„Kto Waszym zdaniem zostanie burmistrzem?” – zapytaliśmy na naszym profilu Facebookowym. Zapraszamy do oddawania głosów.

P.S.

Na dzień 26 października, na godzinę 12:00 – oddano 67 głosów. 28 internautów popiera Mirosława Bielawskiego, z kolei Adriana Łuckiewicza na fotelu burmistrza Wasilkowa widziałoby 39 głosujących.

AKTUALIZACJA: na godzinę 14: – oddano 69 głosów, a tym: 28Mirosław Bielawski; 41Adrian Łuckiewicz.

AKTUALIZACJA: 29 października, na godz.: 09:00 – oddano 80 głosów, w tym: 34Mirosław Bielawski; 46Adrian Łuckiewicz.

AKTUALIZACJA: 31 października, na godz. 15:00 – oddano 96 głosów, w tym: 40Mirosław Bielawski; 56Adrian Łuckiewicz.

Nasza ankieta zostanie zakończona za 6 dni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments