Kultywuj kulturę – z Narodowym Centrum Kultury w Centrum Kultury  w Choroszczy!

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na letnie staże w sektorze kultury. Staże są realizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego prestiżowego programu profesjonalizacji kadr kultury. Tylko dwie instytucje w województwie podlaskim oferują bogate programy stażowe – wśród nich także choroskie Centrum, które uczestniczy w programie już po raz czwarty. Fakt ten oraz satysfakcja byłych praktykantów są gwarancją sukcesu przyszłych animatorów. Zapraszamy!

 

Jeżeli studiujesz lub jesteś po studiach humanistycznych albo artystycznych i chcesz sprawdzić się w pracy w instytucji kultury, ta oferta jest dla Ciebie! Czeka na Ciebie Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – z ofertą ponad 130 nowych wydarzeń kulturalnych w roku. A będzie ich jeszcze więcej, bo nieustannie się rozwijamy. Z nami jest więc co robić i prawdziwie kultywować kulturę!

 

Co zyskasz przychodząc na staż do Centrum Kultury w Choroszczy?

– weźmiesz udział w prestiżowym, ogólnopolskim programie stażowym – CV z Programem NCK Profesjonalizacji Kadr Kultury nie można lekce sobie ważyć;

– zdobędziesz niepowtarzalną praktyczną wiedzę o tym, jak wygląda praca w instytucjach kultury, zwłaszcza tych prowadzonych przez samorząd – jest to bezcenna nauka, na żywym materiale, w akcji, nie do zdobycia w inny sposób;

– będziesz animować imprezy zarówno kameralne, jak i duże plenery, jak np. Dni Choroszczy, Jarmark Dominikański, Dzień Ogórka, projekcje filmów czy wystaw i inne;

– dołączysz do kreatywnego zespołu, z którym podejmiesz bieżące wyzwania i zadania, w tym związane z realizacją programu Dom Kultury+;

A może zechcesz zrealizować u nas własne projekty, warsztaty lub uruchomić oryginalne zajęcia? Jesteśmy na to otwarci. Zapraszamy Cię.

 

Nie wahaj się, dołącz do nas! Kultywuj kulturę z Centrum w Choroszczy!

 

Rekrutacja trwa do 28 maja.

 

Pełną ofertę i szczegóły stażu sprawdzisz na stronie: http://www.nck.pl/kadra-kultury/318730-staze-w-instytucjach-kultury-nabor-dla-stazystow-edycja-letnia-2017/.

 

Abyśmy nie pozostali gołosłowni, niech o stażu u nas opowie Marta Sadowska, uczestniczka naboru wiosennego 2016:

 

Staż Narodowego Centrum Kultury to…

To ciekawa przygoda, szansa na zebranie doświadczenia zawodowego.

 

Skąd pomysł, aby uczestniczyć w niecodziennym i wymagającym programie stażowym?

Na III roku studiów miałam już bardzo mało zajęć, więc postanowiłam wykorzystać wolny czas na coś praktycznego, coś, co mi się w życiu przyda. Ktoś mi kiedyś powiedział, że okres studiów to czas, w którym się najbardziej rozwija, także poza uczelnią. W dzisiejszych czasach samo ukończenie studiów nic nam nie daje, trzeba zrobić coś więcej. Taki staż, to właśnie to „coś więcej”, coś, o co będą mnie kiedyś pytać na rozmowach kwalifikacyjnych, a nie o to, jakie miałam oceny na studiach. 

 

Czy staż pomógł Ci w rozwoju zawodowym?

Zdecydowanie tak. Przez dwa miesiące dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy, poznałam pracę placówki kulturalnej „od kuchni”. Zawsze mnie to interesowało. Na chwilę stałam się częścią ekipy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Mogłam pracować przy profesjonalnie zorganizowanych wydarzeniach kulturalnych, co więcej, mogłam też je współtworzyć. Nie siedziałam obok i nie patrzyłam jak dorośli pracują, tylko pracowałam razem z nimi. 

 

Komu poleciłabyś staż NCK?

Wszystkim studentom, którzy chcą od życia czegoś więcej niż dyplom ukończenia studiów, oraz w jakiś sposób są zainteresowani pracą w instytucji kultury. To świetny start i sposób na sprawdzenie się w tym pełnym przygód zawodzie. 

 

Rozmawiał: Wojciech Jan Cymbalisty,
instruktor M-GCKiS w Choroszcz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments