Lekkoatleci na Rynku Kościuszki

Miłośnicy sportu mieli wyjątkową okazję do spotkania w Białymstoku czołówki lekkoatletów z Polski i ze świata. W niedzielę (20 maja) na Rynku Kościuszki odbył się Mityng Gwiazd – debiutancka edycja plenerowego spotkania z utytułowanymi lekkoatletami.

Tłum białostoczan w wyjątkowym otoczeniu mógł oglądać zawodników, którzy pchali kulę, skakali wzwyż oraz o tyczce. Wśród sportowców były takie gwiazdy jak Sylwester Bednarek, Paulina Guba, Konstandinos Filipidis, Michał Haratyk, Piotr Lisek czy Darlen Romani. Nie zabrakło świetnych wyników. Paulina Guba uzyskała 18,77 m w pchnięciu kulą, co jest trzecim wynikiem w tym sezonie w Europie, Michał Haratyk – 21,67 m, co jest najlepszym wynikiem w tym roku w Europie. Z kolei Daniel Romani pobił rekord Ameryki Południowej wynikiem 21,84 m.

– Mityng Gwiazd był wydarzeniem, które w widowiskowej i dostępnej dla wszystkich formule zaprezentowało lekkoatletykę na bardzo wysokim poziomie. Całe rodziny zgromadzone na Rynku Kościuszki kibicowały najlepszym sportowcom – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Główne zmagania sportowe poprzedziła zabawa dla dzieci i ich rodziców. Tu można było spotkać m.in. Tomasza Majewskiego – dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą oraz dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego.

Wybór Białegostoku na organizację tej imprezy nie był przypadkowy. To ważne miasto na sportowej mapie Polski. To właśnie tu trenują lekkoatleci światowego formatu, jak Kamila Lićwinko i Wojciech Nowicki. Tu w ubiegłym roku zorganizowano 93. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. I właśnie ta impreza stała się inspiracją do organizacji tegorocznego Mityngu. Niedzielne wydarzenie było transmitowane w TVP Sport.

Kamila Bogacewicz

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments