Lepszy dojazd do miejscowości Nowodworce i wiata przystankowa w Dąbrówkach

Już niedługo łatwiejszy będzie dojazd do miejscowości Nowodworce w gminie Wasilków. Na całej długości ulicy 3 Maja kładziony jest asfalt. Utwardzona droga połączy trasę powiatową Wasilków – Nowodworce z drogą wojewódzką z Białegostoku do Supraśla. Inwestycja znacznie poprawi wygodę, ale też i bezpieczeństwo kierowców i pieszych na tym odcinku.

Odbiór inwestycji zgodnie z umową planowany jest do końca listopada 2020 r., jednak mamy dobre wiadomości – wykonawca zapowiada zakończenie budowy już w sierpniu br.

Na realizację zadania Gmina Wasilków otrzymała dofinansowanie 2,4 mln zł (60 proc.) z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość całej inwestycji to koszt około 4 mln zł.

Poza dużymi inwestycjami – takimi jak budowa dróg o wartości kilku milionów złotych – każdego miesiąca samorząd realizuje także wiele mniejszych przedsięwzięć, potrzebnych i często wyczekiwanych przez mieszkańców. Jednym z takich przedsięwzięć jest nowa wiata przystankowa przy drodze w Dąbrówkach (ul. Starowiejska), która właśnie została postawiona. Wiata posłuży dzieciom dojeżdżającym do szkół, jak i wszystkim podróżującym autobusem na trasie Białystok-Wasilków-Studzianki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments