Majówka w Biebrzańskim Parku Narodowym z Przewozami Regionalnymi

 

W pierwszy majowy weekend Przewozy Regionalne oraz Biebrzański Park Narodowy zachęcają do aktywnego wypoczynku na Podlasiu. Pociągi REGIO pozwolą dotrzeć do miejsc, w których można aktywnie spędzić wolny czas.

 

Wspólnie z Biebrzańskim Parkiem Narodowym na majowy weekend została przygotowana  specjalna, atrakcyjna oferta, adresowana do amatorów turystyki rowerowej. Turyści, którzy przyjadą do Osowca-Twierdzy pociągiem Przewozów Regionalnych na wycieczkę rowerową, nie będą musieli kupować karty wstępu do Parku. Na podstawie biletu na przewóz roweru pociągiem, będą mogli bezpłatnie korzystać z tras położonych na terenie Parku. W pociągach kursujących w relacji Białystok – Ełk – Białystok można bez problemu przewozić jednoślady. Przewóz roweru w pociągu kosztuje tylko 7 zł. Natomiast 1 maja turyści posiadający ważną na ten dzień kartę wstępu do Parku będą mogli przewieźć bezpłatnie rower w pociągach Przewozów Regionalnych.

 

  • Na przykład z Białegostoku do Osowca-Twierdzy, gdzie znajduje się siedziba Biebrzańskiego Parku Narodowego, podróż pociągiem REGIO trwa zaledwie godzinę. Chętnym na wycieczkę do BbPN proponujemy wyjechać z Białegostoku pociągiem REGIO o godz. 10:45, by o godz. 11:39 wysiąść w Osowcu-Twierdzy. Z powrotem wyjeżdżamy o godz. 15:30 i w Białymstoku jesteśmy o 16:29. Bardziej wytrwali rowerzyści mogą wyjechać z Osowca o godz. 20:20 i dotrzeć do Białegostoku na godz. 21:16 (Uwaga! Ten pociąg nie kursuje w soboty) – zachęca Elżbieta Załuska – dyrektor oddziału podlaskiego Przewozów Regionalnych.  

  • Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się niedziela, 1 maja br. w Biebrzańskim Parku Narodowym. W Osowcu-Twierdzy odbywają się wtedy Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”. Będzie można obejrzeć i nabyć dzieła sztuki ludowej i zdrową, lokalną żywność, wziąć udział w warsztatach rękodzieła, zajęciach edukacyjnych, wykładach i pokazach filmów przyrodniczych. Na scenie prezentowane będą tańce ludowe i muzyka na żywo. Po zakończeniu Targów warto wybrać się na dwugodzinną wycieczkę rowerową i wrócić do Osowca-Twierdzy o godz. 17.00 na koncert wybitnego zespołu folkowego „Orkiestra Św. Mikołaja”. Wstęp wolny! – zaprasza Małgorzata Górska – p.o. dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego.

  • Program Majówki dostępny jest na stronie internetowej Parku: www.biebrza.org.pl.

  • Wycieczkę rozpoczynamy w siedzibie BbPN, gdzie można nabyć karty wstępu (6 zł osoba dorosła i 3 zł młodzież, emeryci i renciści) oraz mapy, przewodniki, pamiątki. W ramach wspólnejoferty weekendowej, w dniach 30 kwietnia – 3 maja kart wstępu nie muszą kupować cykliści posiadający bilet na przewóz roweru pociągiem REGIO. Z Osowca-Twierdzy wyjeżdżamy drogą do Biebrzy w kierunku wsi Osowiec znakowanym szlakiem rowerowym (kolor niebieski), na trasie wieża widokowa, następnie przy Forcie II Twierdzy ścieżka edukacyjna (na trasie ścieżki: 2 wieże widokowe, platformy widokowe, tablice informacyjne i  ok. 900 m kładki turystycznej – rowery należy prowadzić). Następnie wracamy do Fortu II i dalej jedziemy  drogą asfaltową do Goniądza przez wsie Osowiec, Płochowo, Wólka Piaseczna niebieskim szlakiem rowerowym. Przed Goniądzem następna wieża widokowa. Z Goniądza powrót drogą wojewódzką do Osowca-Twierdzy ścieżką rowerową szlaku rowerowego Green Velo i następnie wzdłuż torów dojeżdżamy na stację kolejową. – proponuje Zdzisław Muczyński z Działu Edukacji i Udostępniania BbPN.

  •  

    Warto skorzystać też z innych odcinków nowego szlaku rowerowego Green Velo (http://greenvelo.pl) łączącego największe atrakcje Biebrzańskiego Parku Narodowego.

  •  

    Na weekendowe wyjazdy Przewozy Regionalne polecają atrakcyjne oferty promocyjne. Przede wszystkim, dzięki wydłużeniu obowiązywania na cały majowy weekend „Biletu turystycznego”, od godz. 18:00 w piątek, 29 kwietnia aż do środy, 4 maja do godz. 6:00, za 39 zł będzie można bez ograniczeń podróżować pociągami REGIO. Oprócz tego pasażerom Przewozów Regionalnych polecamy inne oferty: „Połączenie w Dobrej Cenie”, „Przejazdy grupowe”, „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIOkarnet” Szczegółowe informacje o ofertach są dostępne na stronie www.przewozyregionalne.pl lub www.biletyregionalne.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments