Masz Głos! Zainteresuj się!

Fundacja im. Stefana Batorego po raz kolejny uruchamia akcję Masz Głos. Jest to jedyna ogólnopolska akcja angażująca mieszkanki i mieszkańców oraz władze lokalne do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Inicjatywa Masz Głos! włącza społeczność w życie publiczne, zachęca do działania i pokazuje, że wszyscy możemy być współodpowiedzialni za losy swojej gminy. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji oraz w bezpłatnych szkoleniach.

 

Do udziału w akcji Masz Głos! zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i mieszkanki – grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne, we współpracy z władzami samorządowymi.

 

W ubiegłym roku uczestnicy akcji organizowali w swojej okolicy miejsca spotkań, nadawali ulicom nazwy, odnawiali istotne dla nich miejsca, odkrywali ważne postaci ze swoich okolic. Współpracowali też z władzami przy wprowadzaniu i realizacji budżetów obywatelskich, przyjmowaniu uchwał o inicjatywie lokalnej czy organizacji konsultacji społecznych. Warto, aby i w tym roku lokalna społeczność także się zaitywizowała.

 

Od 2002 roku akcja objęła już 680 gmin w całej Polsce, co przełożyło się na 2260 uczestników.

 

Udział w akcji Masz Głos! jest bezpłatny.

 

Aby zacząć działać, należy do 30 września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji.

 

Co daje udział w akcji Masz Głos?

  • bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, który pomaga m.in. w planowaniu i realizacji działań;
  • dostęp do wiedzy, porad eksperckich, darmowych publikacji, szkoleń np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej;
  • możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami akcji z całej Polski;
  • wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami, władzami oraz w kontaktach z mediami;
  • bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne;
  • możliwość otrzymania minigrantu;
  • szansę na zdobycie nagrody super samorząd i udział w uroczystej gali wręczenia w Warszawie.

 

Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza również na bezpłatne i otwarte szkolenia, które odbędą się w całej Polsce. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba dołączać do akcji. Szkolenia będą odbywać się przez cały wrzesień, a ich uczestnicy będą mogli zdobyć merytoryczną wiedzę o tym jak prowadzić lokalne działania. Udział w nich mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Lista dostępnych szkoleń znajduje się TUTAJ.

 

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego. Partnerzy edycji 2017/2018: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES.

żródło: Urszula Glińska, Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments