Medaliści u prezydenta

Białostoczanie Wojciech Nowicki i Martyna Dąbrowska zdobyli złote medale w tegorocznych, 24. Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce, które odbyły się w Berlinie. Wybitnych wyników w międzynarodowej rywalizacji pogratulował sportowcom prezydent Tadeusz Truskolaski.

We wtorek (14 sierpnia) w Pałacyku Gościnnym przy ul. J. Kilińskiego odbyło się spotkanie prezydenta Białegostoku z białostockimi zawodnikami – złotymi medalistami Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2018. Wojciech Nowicki z Klubu Sportowego Podlasie Białystok zwyciężył w rzucie młotem. Natomiast Martyna Dąbrowska z UKS 19 Bojary Białystok zdobyła złoto za sztafetę 4x400m.

– Gratuluję spektakularnych sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej. Życzę kolejnych wybitnych osiągnięć. Białystok jest dumny z tego, że złoto trafiło do mieszkańców naszego miasta. To dzięki Waszej ciężkiej pracy, sumienności i cierpliwości wszyscy cieszymy się z sukcesów biało-czerwonych – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Podczas wizyty u prezydenta sportowcom towarzyszyli ich trenerzy: Malwina Katarzyna Wojtulewicz-Sobierajska i Robert Kędziora. Prezydent poinformował, że wystąpił z wnioskiem o przyznanie nagród finansowych za wybitne osiągnięcia sportowe dla Wojciecha Nowickiego (30 tys. zł), Martyny Dąbrowskiej (10 tys. zł), Malwiny K. Wojtulewicz-Sobierajskiej (15 tys. zł) i Roberta Kędziory (5 tys. zł).

Agnieszka Błachowska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments