Miejsca przyjazne seniorom

„Miejsce Przyjazne Seniorom” to nowy konkurs ogłoszony przez Miasto Białystok. Na taki tytuł mają szansę podmioty, które podejmowały w 2017 roku inicjatywy skierowane do osób starszych. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 28 lutego.

Organizatorem konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest Prezydent Miasta Białegostoku we współpracy z Miejską Radą Seniorów w Białymstoku.

Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja instytucji realizujących działania aktywizujące seniorów oraz tworzenie w Białymstoku sieci miejsc przyjaznych osobom starszym – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Instytucje uhonorowane tytułem „Miejsce Przyjazne Seniorom” zostaną oznaczone specjalnym symbolem graficznym.

O tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” mogą ubiegać się instytucje, które w swojej działalności podejmują przedsięwzięcia skierowane do osób starszych. Powinny one mieć siedzibę na terenie naszego miasta lub działać na rzecz seniorów z Białegostoku. Mogą to być m.in. podmioty gospodarcze (przychodnie, sklepy itd.), organizacje pozarządowe i pożytku publicznego (np. stowarzyszenia, fundacje), organy administracji publicznej i jednostki im podległe (urzędy, muzea, domy kultury i pomocy społecznej).

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać białostoczanie. Wypełniony formularz trzeba przesłać na adres centrum@um.bialystok.pl do 28 lutego (do północy). Udział jest bezpłatny.

Tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” zostanie przyznany instytucjom, które w 2017 roku podjęły działania na rzecz seniorów w zakresie rozwoju osobistego, poprawy stanu zdrowia, zapewnienia bezpieczeństwa, aktywności społecznej, sprawności fizycznej, rozwoju zawodowego.

Laureatów wyłoni komisja konkursowa. W jej składzie znajdzie się trzech przedstawicieli Prezydenta Miasta Białegostoku oraz pięciu członków Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku. Wręczenie tytułów odbędzie się podczas uroczystego spotkania. Wyróżnione miejsca zostaną także zaprezentowane na stronie www.bialystok.pl.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku, tel. 85 879 7446.

Kamila Bogacewicz

Regulamin konkursu „Miejsca przyjazne Seniorom” oraz formularz zgłoszeniowy są do pobrania na stronie bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments