Mieszkańcy Wasilkowa popłyną w rejs z Gdańska na Maltę i będą promować gminę

W najbliższą sobotę 18 lipca mieszkaniec Wasilkowa Dariusz Skowroński wraz z trzema współtowarzyszami wyruszy jachtem „High Priority” w rejs GDAŃSK – MALTA 2020. Wyprawę finansowo wspiera Urząd Miejski w Wasilkowie.

O wyprawie opowiedział dziś, 15 lipca Dariusz Skowroński na wspólnej z burmistrzem Wasilkowa Adrianem Łuckiewiczem konferencji prasowej na cyplu w Wasilkowie.

Trasa o długości 6000 km będzie biegła przez: Kanał Kiloński, Morze Północne, Kanał La Manche, Zatokę Biskajską, Ocean Atlantycki, Cieśninę Gibraltarską i Morze Śródziemne. Podczas rejsu podróżnicy odwiedzą porty: Kiel, Dover, Brest, Lizbona, Gibraltar i Malta, w których to będą promować gminę Wasilków. Wyprawa będzie trwała miesiąc. Jest ona kontynuacją rejsu Nowy Jork – Gdańsk, który odbył się w 2012 r.

– Przez 8 lat jacht był remontowany w Białymstoku i wreszcie przyszedł czas, by zrealizować pierwotne założenia i przepłynąć nim na Maltę, gdzie już zostanie. Od 30 lat mieszkam w Wasilkowie i jestem dumny, że mogę promować moje miasto. Urząd wspiera nas zakupem telefonu satelitarnego, dzięki któremu będziemy czuli się znacznie bezpieczniej i będzie z nami kontakt – wyjaśnia Dariusz Skowroński.

– Gmina Wasilków wspiera takie inicjatywy i mieszkańców z pasją, którzy realizują swoje tak odważne marzenia. Pan Dariusz oraz jego rejs to wspaniała promocja dla naszej Gminy. – podkreślił burmistrz Adrian Łuckiewicz.

Relacja z konferencji prasowej jest dostępna w Twojej Telewizji Regionalnej w sieci TVK – NET na kanale 9. Zapraszamy do oglądania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments