Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich na torze. Pruszków 14.05.2017

Piotr Struczewski i Nikola Gliniecka – zawodnicy sokólskiej Szkółki Kolarskiej i Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół spróbowali swoich sił w wyścigu kolarskim na torze. W Pruszkowie, gdzie znajduje się jedyny w Polsce kryty tor, rozegrano Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich.

Piotr Struczewski z osiemnastym czasem zakwalifikował się do finału A i brał udział w wyścigu punktowym o medal krajowego czempionatu. Prym wiodły kluby specjalizujące się w jeździe na torze, ale Piotrek mimo braku doświadczenia wykazał się hartem ducha i ukończył wyścig na 15. miejscu.

Nikola Gliniecka pokonała strach towarzyszący jej podczas pierwszego dnia zmagań i w finale przez kilka okrążeń jechała nawet na pozycji medalowej. Ostatecznie nieco osłabła i ukończyła wyścig na 7. miejscu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Szkółka kolarska w Sokółce finansowana przez gminę Sokółka i Ministerstwo Sportu i Turystyki pod patronatem burmistrz Ewy Kulikowskiej ma się dobrze. Za miesiąc mistrzostwa Polski na szosie, które stawiamy na pierwszym miejscu – mówi Piotr Kirpsza, trener młodych kolarzy.

źródło: Piotr Kirpsza, SKK Sokół Sokółka 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments