Morska przygoda w Sokółce

28 czerwca 2016 r. plac przed Biblioteką Publiczną w Sokółce zamienił się w morską krainę. Dzieci, które spędzają wakacje w mieście miały okazję przebyć zaczarowanym pociągiem morską przygodę.

Wyprawa rozpoczęła się przed biblioteką. Wszyscy zabrali ze sobą bagaże i dobry humor, a na pożegnanie zaśpiewali mamom oraz babciom piosenkę “Jedzie pociąg z daleka”. Kiedy dotarli na miejsce powitał ich szum morza i kolorowe książeczki. Po wysłuchaniu opowiadań “Kamilka nad morzem” i “Martynka na statku” postanowili sprawdzić jak zachowuje się morze podczas sztormu. Dzieci z radością i głośnym śmiechem podrzucały misia, który pływał po wzburzonych falach chusty animacyjnej. Znalazł się tam również zabłąkany statek, który próbował powrócić w czasie burzy do portu. Kiedy morze się trochę uspokoiło można było się w nim wykąpać, popływać łódką a nawet poszukać skarbów morskich. Silni rybacy zarzucali swe sieci i próbowali wyciągnąć z morza ogromnego wieloryba, a śliczne syrenki chętnie pozowały do zdjęć w foto budce.

 

Niestety pogoda nad morzem szybko się zmienia i nadciągnęły deszczowe chmury. Nie przeszkodziło to jednak w dalszej zabawie. Niespodziewanie pojawił się znowu zaczarowany pociąg, który przetransportował wszystkie dzieci do czytelni. Tam na uczestników czekały Panie bibliotekarki, które z radością powitały małych turystów. Zebrani na kolorowej chuście uczestnicy zajęć oglądali kolorowe książeczki, odgadywali wakacyjne zagadki, rozwiązywali rebusy, układali puzzle i grali w morską grę planszową. Do zajęć włączyły się Panie ze Smykolandii, które zaproponowały dzieciom łowienie kolorowych rybek. W holu biblioteki wszyscy zainteresowani mogli przyczynić się do powstania wakacyjnego obrazu. Na zakończenie dzieci otrzymały morskie malowanki, a z paszczy rekina mogły poczęstować się cukiereczkami.

Kolejne wakacyjne zajęcia z biblioteką odbędą się 5 lipca 2016 r. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy 🙂

źródło: sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments