Motyli gang” – po co?

Roki i Wojtek Herbreder nagrali piosenkę „Motyli gang”. Teraz planują teledysk. Główną rolę zagra w nim Andrzej Beya Zaborski. Bez Waszej pomocy może to się nie udać. 

Nie ma milczenia, gdy dzieje się zło. Tak jest też z tym utworem.

O co chodzi? O odwracanie się od krzywdy najsłabszych w imię interesu organizacji, która tę krzywdę wyrządza. O tytułowy „Motyli gang”.

Główną rolę w klipie zagra Andrzej Beya Zaborski, aktor znany chociażby z roli komendanta w filmie „U Pana Boga za piecem”. Za realizację odpowiada Kuba Szada-Borzyszkowski. Ten sam, który wyprodukował nasz klip „Aleppo umiera” czy chociażby „Lukę” Krzyśka Zalewskiego. Kuba współpracował do tej pory z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Hey, Kortez. 

Numer powstał dwa lata temu. Ostateczny miks opuścił studio w 21 maja 2019 roku. Pomysł na kompozycję pojawił się niezależnie od fali, która toczy się przez Polskę za sprawą filmu Tomka Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”.

Do produkcji klipu potrzebujemy 5 tysięcy złotych

Pomagamy. Teraz sami liczymy na pomoc

Roki wspiera potrzebujących. Organizowaliśmy i współorganizowaliśmy akcje pomocowe dla bezdomnych, ofiar wojny w Syrii, chorych, pogorzelców. W sumie przyniosły one setki tysięcy złotych dochodu, który w całości zostały przeznaczony na potrzebujących.

Współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną czy ze Stowarzyszaniem Ku Dobrej Nadziei.

Żeby to sprawdzić, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej bądź z archiwum na naszej stronie www.facebook.com/roki.grupa .

Dzisiaj my potrzebujemy Waszej pomocy, żeby nie tylko realizować swoją pasję, ale także śpiewać o tym, co ważne (przynajmniej dla wielu) i mieć wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy.  

Roki i Wojtek Herbreder

Zespół tworzy trzech instrumentalistów. Wspierani są przez grupę śpiewających przyjaciół.

Roki istnieje od pięciu lat. Na perkusji gra najmłodszy w kapeli Paweł Czaban. Nagrywając „Motyli gang” miał 12 lat. Nieco starszy jest gitarzysta Paweł Semik, który w tym roku skończył liceum ogólnokształcące. A wiek basisty Piotrka Czaban pominiemy milczeniem.

W „Motylim gangu” śpiewa Wojtek Herbreder, autor tekstu, współtwórca muzyki, na co dzień wokalista zespołu Mniej Więcej.

źródło: Piotr Czaban 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments