Na majówkę pociągiem POLREGIO do Puszczy Knyszyńskiej

W tym roku weekendowe połączenia POLREGIO na trasie Białystok – Waliły ruszą już na majówkę. Pociągi wracają na trasę w sobotę, 27 kwietnia i będą kursować do 29 września. Z połączeń będą mogli skorzystać także uczestnicy imprez Basowiszcza, Siabrouskaja Biasieda i Święto Grzyba.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i samorządy lokalne kolejny raz zdecydowały o uruchomieniu przez Przewozy Regionalne (właściciela marki POLREGIO) pociągów na malowniczej trasie z Białegostoku do Walił.

Te połączenia cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Dlatego Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o uruchomieniu pociągów na tej linii na majówkę i w czasie wakacji. Mam nadzieję, że w tym roku z oferty Przewozów Regionalnych skorzysta jeszcze więcej osób – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Tegoroczna oferta jest bardzo zbliżona do poprzedniej. Będzie obejmowała po dwie pary pociągów w soboty i niedziele. Odjazdy z Białegostoku zaplanowano na godziny: 9:00 i 15:50, a z Walił na 10:26 i 16:56. Przez pierwszy tydzień, czyli od 27 kwietnia do 5 maja 2019 roku pociągi na tej trasie kursować będą codziennie! Tym samym uroki Puszczy Knyszyńskiej pasażerowie będą mieli okazję podziwiać przez całą majówkę. Ale nie tylko, bowiem połączenia do Walił POLREGIO uruchomi również na dwa pozostałe długie letnie weekendy. Pociągi będą kursować codziennie od 20 do 23 czerwca oraz od 15 do 18 sierpnia.

Dzięki dogodnym przesiadkom w Białymstoku z oferty będą mogli skorzystać także mieszkańcy innych regionów Polski. Pociągami POLREGIO wygodnie i w dobrej cenie będzie można dojechać na wydarzenia organizowane w miejscowościach leżących na ich trasie przejazdu. Dodatkowe kursy pociągów będą uruchamiane na Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza, Siabrouskają Biasiedę oraz Święto Grzyba.

Nowością w tym sezonie będzie nadanie pociągom nazw, zaproponowanych przez Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa „Kolejowe Podlasie”. Jedna para będzie się nazywała POLESKI, a druga – RADUNIN.

– Na trasie Białystok – Waliły obowiązuje specjalna taryfa promocyjna pod nazwą „Bilet dobrych relacji”. Dzięki temu ceny biletów są dużo niższe, niż wynika to z podstawowego cennika Przewozów Regionalnych – powiedziała Janina Zyta Wilczewska, Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Promocyjne ceny biletów normalnych na trasie Białystok – Waliły

Białystok Kuriany 2,65 zł
Zajezierce 3,25 zł
Żednia 3,80 zł
Sokole Białostockie 4,10 zł
Waliły 5,30 zł

Tańsze bilety będą mogli kupić także studenci, uczniowie i inne osoby uprawione do korzystania z ulg ustawowych. Bilety są dostępne w kasach biletowych oraz poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl i aplikację mobilną POLREGIO. Ponadto, bilety można nabywać na stronach biletyregionalne.pl, bilkom.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl oraz w aplikacjach mobilnych e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO, w automatach biletowych, a także w salonikach prasowych KOLPORTERA. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilety będzie można kupić u obsługi pociągu bez żadnych dodatkowych opłat.

źródło: Renata Gerasimiuk, Przewozy Regionalne sp. z o. o. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments