Nabór wniosków o świadczenie z programu Dobry Start wciąż trwa

Nabór wniosków o świadczenie z programu Dobry Start wciąż trwa

Właśnie minął półmetek składania wniosków o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Termin składania dokumentów upływa 30 listopada. W ramach programu ZUS wypłacił już 1,33 mld zł, w województwie podlaskim blisko 38 mln zł.

– Większość uprawnionych złożyła już wnioski o 300 zł w ramach programu „Dobry Start”.
W całym kraju do ZUS-u trafiło 3,2 mln wniosków, a w województwie podlaskim 88 tys. Rodzice mogą przeznaczyć otrzymane pieniądze na zakup np. piórnika, przyborów do pisania i rysowania, akcesoriów do prac plastycznych, czy też stroju na lekcję wychowania fizycznego. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów
– informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Wnioski o 300 zł dla ucznia składane są wyłącznie drogą elektroniczną. Wypłata świadczenia odbywa się tylko na rachunek bankowy. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony wraz
z dokumentami, to pieniądze zostaną wypłacone w ciągu 2 miesięcy od jego wpływu. Złożenie wniosku po 30 listopada będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Procedura złożenia wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie uzupełnić wszystkie dane. Szczególną uwagę należy zwrócić, by podać prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta.

Najprostszym i najszybszym sposobem złożenia wniosku o 300 plus jest aplikacja mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Rodzice, którzy nie posiadają konta na PUE ZUS wniosek o świadczenie 300 plus, mogą złożyć przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Katarzyna Krupicka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments